Archiv novinek

Novinky

30.10.2017  Úspěch našich tesařů v zahraničí
novinka

Naše škola se zúčastnila 9. ročníku soutěže Mladý stavbár 2017 v oboru tesař, soutěž se konala na Slovensku v Žilině. Úkolem soutěžících bylo zhotovení modelu krovu a osazení světlovodu dle dodaného výkresu. V mezinárodní konkurenci získali naši žáci skvělé 2. místo.

Výsledková listina

Soutěž tesařů Žilina Soutěž tesařů Žilina Soutěž tesařů Žilina
14.11.2017  !!! PŘIHLÁŠKY K MATURITĚ 2018-ZÁSADNÍ AKTUALIZACE !!!

Podat přihlášku k maturitní zkoušce v temínu jaro 2018 (květen, červen 2018) je možné na sekretariátu úseku teoretického vyučování (1. patro budovy E) ve dnech 13. 11. - 1. 12. 2017.

Žáci letošních maturitních tříd: Předvyplněné přihlášky održí od svých třídních učitelů, kterým je vyplněné a podepsané vrátí zpět.

Neúspěšní maturanti z minulých let: Přihlášku k vykonání zkoušek v opravném nebo náhradním termínu je možné podat osobně na sekretariátu úseku teoretického vyučování u paní Francové nebo zaslat v písemné podobě poštou na adresu SŠSŘ Brno-Bosonohy, Pražská 636/38b, 642 00 Brno-Bosonohy.  Termín případné osobní návštěvy doporučujeme předem dohodnout na tel. číslech 547 120 724, 603 168 889 nebo e-mailem na adrese ryl@soubosonohy.cz. Podání přihlášky v písemné podobě osobně nebo poštou je podmínkou přihlášení. Přihlásit se pouze prostřednictvím telefonu nebo e-mailu není možné! Předvyplněné přihlášky obdrželi všichni, kteří mají právo maturovat v opravném nebo náhradním termínu, prostřednictví e-mailu. K dispozici jsou také na sekretariátu úseku teoretického vyučování.

Důležitá upozornění:

Uplatnit žádost o uzpůsobení podmínek maturitní zkoušky (specifické poruchy učení - prodloužení časového limitu) je možné na základě doporučení školského poradenského zařízení pouze při přihlašování. Doporučení se přikládá k přihlášce - platí pro žáky letošních maturitních tříd. Maturanti z minulých termínů mají příslušné doporučení uloženo v maturitní databázi, pokud je při minulém přihlášení uplatnili.

Pokud maturant žádá uznání některých dílčích maturitních zkoušek z minulosti, přiloží k přihlášce kopii maturitního vysvědčení.

Maturanti, kteří poprvé maturovali v termínu Jaro nebo Podzim 2013, mají poslední možnost přihlásit se nyní. Pokud tak neučiní, uplyne školským zákonem stanovená pětiletá lhůta k vykonání maturity. Přihlásit se k maturitě v dalších termínech již nebude možné.

Přihlášku v písemné podobě je nutné podat osobně ve škole nebo zaslat na adresu školy tak, aby na sekretariátu byla nejpozději 1. 12. 2017. Pokud tuto podmínku nesplníte, budeme mít za to, že v jarním zkušebním období v roce 2018 maturovat nehodláte. V maturitní databázi nebudete uvedeni.  

       

13.11.2017  Upozornění ke stravování

Stravu na pondělí 20. 11. 2017 lze objednat naterminálech nejpozději ve čtvrtek  16. 11. 2017 do 11.00 h. Po tomto termínu nebude možné objednat nebo zrušit stravu na terminálech ani u paní Sobkové. Pozdější objednávky nebudou akceptovány!

 

UPOZORNĚNÍ 

DNE 16. 11. 2017

VÝDEJ OBĚDŮ DO 13.30 H.

 

13.11.2017  Pozvánka na soutěž čalouníků

Cech čalouníků a dekoratérů, z.s. a Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, příspěvková organizace ve spolupráci s Jihomoravským krajem
vyhlašují 7. ročník mezinárodní soutěž odborných dovedností oboru vzdělávání 33-59-H/01 Čalouník.
Soutěž proběhne 24. a 25. listopadu v areálu výstaviště Brno, pavilon G1 u příležitosti XXIII. Veletrhu středních škol a dalšího vzdělávání.
Záštitu nad soutěží převzalo Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy.

Propozice soutěže

Pozvanka  Zastita  Výrobek 

 

13.11.2017  DM: Výroba netradičních svícnů

Vánoční výtvarná dílna

Ve spolupráci s Klubem Asociace středoškolských klubů ČR při SŠP Brno – Jílová jsme se pustili do výroby netradičního svícnu.

Potřebovali jsme velkou zavařovací láhev, rýžový papír, lepidlo na dekupáž, ubrousky se zimní a vánoční tématikou, strukturovaný sníh, štětec, nůžky, svíčky nebo světelný řetěz. Pod rukama našich ubytovaných vznikaly nádherné svícny, kterými si mohou vyzdobit svoje pokoje.

10.11.2017  Pro zájemce o studium uměleckých oborů

Upozorňujeme všechny zájemce o studium oborů vzdělání 82-51-H/02 Umělecký truhlář a řezbář a 82-51-L/02 Uměleckořemeslné zpracování dřeva, že přihlášku ke studiu v prvním kole přijímacího řízení je nutno podat do 30. listopadu 2017!!! 

7.11.2017  DM: Projekt Lukostřelba

Projekt Lukostřelba

Ústředí Asociace středoškolských klubů České republiky nám poskytlo dotaci z projektu Jihomoravského kraje - Pozitivní adrenalin.

Náš klub si vybral téma Lukostřelba. Nejprve si členové klubu vyzkoušeli lukostřelbu pod vedením zkušeného instruktora Ing. Milana Širokého, který zároveň zapůjčil veškeré vybavení. Všichni účastníci odpoledne se do lukostřelby zamilovali a to byl jen krůček k projektu.

Od září do listopadu se vybíral vhodný pozemek, plánoval se nákup vybavení pro kroužek, psal se projekt a pak započala realizace: úprava vybraného pozemku, příprava uchycení záchytné sítě, vybudování základů pro přístřešek. Dále se připravil otevřený turnaj v lukostřelbě, kterého se můžete zúčastnit i vy.

 

LUKOSTŘELECKÝ TURNAJ

Srdečně Vás zveme na lukostřelecký turnaj

pro začátečníky, kterým zahájíme náš Lukostřelecký koutek.

Kdy: 14. 11. 2017 v 16:00 hodin

Kde: v areálu SŠSŘ Bosonohy

Co s sebou: sportovnější oblečení, lukostřelecké vybavení-pokud nebudete mít vlastní, rádi Vám zapůjčíme (záloha 200Kč) a samozřejmě dobrou náladu

Přihlašovat se můžete do 12. 11. 2017 na telefonním čísle: 797 702 003

POZOR! Počet účastníků je omezen na 20 lidí!

7.11.2017  Pozvánka na lukostřelecký turnaj

LUKOSTŘELECKÝ TURNAJ

Srdečně Vás zveme na lukostřelecký turnaj

pro začátečníky, kterým zahájíme náš Lukostřelecký koutek.

Kdy: 14. 11. 2017 v 16:00 hodin

Kde: v areálu SŠSŘ Bosonohy

Co s sebou: sportovnější oblečení, lukostřelecké vybavení-pokud nebudete mít vlastní, rádi Vám zapůjčíme (záloha 200Kč) a samozřejmě dobrou náladu

Přihlašovat se můžete do 12. 11. 2017 na telefonním čísle: 797 702 003

POZOR! Počet účastníků je omezen na 20 lidí!

6.11.2017  DM: Halloweenské dýně

HALLOWEENSKÉ DÝNĚ

Vyřezávání dýní je volnočasová aktivita pro každého. Nepotřebujete nic víc než nůž na vyřezání, lžíci na dlabání dužiny, černý fix na předkreslení motivu, popřípadě šablonu. A hlavně fantazii.

Této akce se zúčastnili naši ubytovaní: Milena Koktová, Marie Struhárová, Vasyl Hasynets, Michal Filipín, Petr Nevěčný, František Pelc, Marek Glaser, Jiří Moravanský, Artur Duhanský, Stanislav Cibulka, 

Přizvali jsme taky ubytované ze SŠ polytechnické Brno na Jílové: Miroslav Škvařil, Filip Takáč, Filip Michal, Martin Šupa, Vladimír Drábek a zapojila se i vedoucí vychovatelka Mgr. Lenka Pokorná

VÝSTAVA HALLOWEENSKÝCH DÝNÍ v jídelně a SOUTĚŽ O NEJ DÝNI

Každá dýně dostala svoje soutěžní číslo, na připravené hlasovací lístky mohli zájemci napsat číslo vybrané dýně.

Zaměstnanci, ubytovaní a žáci školy rozhodli o tom, která dýně je ta nej.

Účastníci soutěže budou odměněni na vánočním večírku.

Nejlepší tři dýně:

6.11.2017  Návštěva veletrhu WOOD - TEC

Žáci školy s pedagogickým doprovodem se 3. 11. 2017 účastnili 15. Mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD TEC, který byl pořádán v areálu BVV Veletrhy Brno, a.s.  Expozice byly umístěny v pavilonech A2, V a na volné ploše A2-0.

K zhlédnutí byly stroje, zařízení, nástroje a příslušenství používané v dřevozpracující a nábytkářské výrobě. V den návštěvy veletrhu probíhal den odborného školství, prezentace firem a vysokých škol. Některé firmy zabývající se zpracováním dřeva a výrobou nábytku prezentovaly nabídku práce. Pedagogický doprovod (učitelé, mistři odborného výcviku) se setkali s některými absolventy školy, kteří zastupovali účastněné firmy.

Návštěva WOOD – TEC byla zajímavá, výzvou pro další vzdělávání.

WOOD - TEC WOOD - TEC WOOD - TEC  
WOOD - TEC WOOD - TEC WOOD - TEC  
WOOD - TEC      
   
2.11.2017  Návštěva florbalového utkání Bulldogs Brno - Ústí nad Labem

Bulldogs Brno - Ústí nad Labem

Dne 30.10. jsme byli fandit brněnským Buldokům. Po velmi napínavé druhé třetině, kdy tým Ústí otočil stav utkání z 3:1 na 3:4, jsme viděli velké odhodlání Bulldoků, kteří nakonec (snad i díky našemu fandění) vyhráli 7:4.

http://www.bulldogs.cz/druzstva/muzi-a/clanky/buldoci-zdolali-usti 

25.10.2017  Video ze zahájení Veletrhu odborného vzdělávání 2017

25.10.2017  Pozvánka na Festival Life!

Přijďte se pobavit na Festival Life! (@bvvlife) od 10. do 12. listopadu na brněnské výstaviště. Čekají vás desítky sportovních aktivit, nejnovější počítačové hry i pokus o překonání tanečního rekordu se Simonou Krainovou, Leošem Marešem a Ondřejem Sokolem. Těšíme se na vás! www.festivallife.cz

 

24.10.2017  DM: Survival náramky

Survival náramky

Stačí 3 metry padákové šňůry (paracordu), spona – trojzubec, nůžky, zapalovač a hlavně trpělivost. Pak může vzniknout SURVIVAL NÁRAMEK. Ten se dá kdykoliv v případě nutnosti rozplést a použít na stavbu přístřešku, jako náhradní tkaničky, šňůra na sušení oblečení…Každý měl možnost si vybrat barvu dle vlastního vkusu. Některé náramky pod UV světlem svítí, některé jsou ultrareflexní a slouží jako bezpečnostní prvek.

24.10.2017  Exkurze VIDA! science centrum

VIDA! science centrum

Dne 20. 10. 2017 navštívily třídy TR/UTR/Č1 a MPZ/ZAM1 pod vedením třídních učitelek M. Březinové a H. Hájkové Vida science centrum v Brně -Pisárkách. Stálá expozice je rozdělena do čtyř tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Žáci si mohli vyzkoušet zákonitosti přírody na více jak 170 interaktivních exponátech. Expozice je více zaměřena na základní školy, ale i pro starší je zajímavá a zábavná.

21.10.2017  Exkurze ČOV Modřice

18.10.2017

Exkurze ČOV Modřice

Dne 18. a 21. 10. 2017 se třída I3, I1 oboru instalatér zúčastnila exkurze do ČOV v Brně – Modřicích, Chrlická 552, 664 42 Modřice.

Doprava žáků na místo určené byla individuální.

Čistírna odpadních vod v Modřicích,  slouží k čistění odpadních vod přiváděných systémem kanalizačních stok z města Brna a jsou na ni  napojeny  ČOV ještě města Kuřim, a Modřice, obce Želešice, Česká u Brna., Šlapanice, Šlapanice-Bedřichovice, Ostopovice, Moravské Knínice, Lipůvku, Podolí, Ponětovice a Rozdrojovice. Žáci si prohlédli za odborného výkladu všechny fáze mechanicko-biologického čištění.

 

 

 

18.10.2017  Článek v Dřev. magazínu: SŠSŘ Brno - Bosonohy obhájila titul

odkaz na článek zde

16.10.2017  DM: Dobrovolnický projekt 72 hodin

Dobrovolnický projekt 72 hodin

12. a 13. 10. 2017 jsme se již podruhé zapojili do dobrovolnických aktivit s naším projektem Zvelebování Živé zahrady, která slouží k setkávání, odpočinku a pozorování přírody našim ubytovaným, zaměstnancům a případně i návštěvám.

Odstraňovali jsme náletové rostliny, plevel, čistili ptačí pítka. Vyhrabali jsme travnaté plochy, odstranili suché větve. Pracovalo se s velkým nadšením a tak se dostalo i na úklid dalších míst, která nebyla původně v plánu.

O tom ostatně svědčí to, že bio odpadem byly naplněny dva velké kontejnery a v širokém okolí sesbírány odpadky.

Při práci jsme se občerstvovali teplým čajem a lahodnou kávou. Došlo i na vynikající plněné bagety a nějaké oplatky k tomu.

14.10.2017  Návštěva strojírenského veletrhu

11.10.2017

Návštěva strojírenského veletrhu

Dne 11. 10. 2017 se třída I1 oboru instalatér zúčastnila Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Z celkem 25 žáků jich na brněnské výstaviště dorazilo 23, kterým byla předána volná vstupenka, 

Novinky, které jsme mohli vidět, byly především unikátní technologie a výrobky z indického trhu v pavilonu A. Dále série nových zástupců 3D tiskáren v pavilonu F, malé roboty pro velmi krátké výrobní cykly s využití při montáži malých součástek, šroubování, pájení, lepení atd., dále robotické stroje pro kontaktní svařování, sušiče plastových komponent atd.

Žáci získali povědomí o všech klíčových oblastech strojírenského a elektrotechnického průmyslu.

 

9.10.2017  SŠSŘ Brno – Bosonohy obhájila titul
novinka

Dne 9. 10. 2017 byly při slavnostním zahájení 10. ročníku Veletrhu odborného vzdělávání, konaného v rámci 59. Mezinárodního strojírenského veletrhu vyhlášeny výsledky soutěže Jihomoravská hvězda – soutěž o nejlepší technickou pomůcku.
Video
Více zde

 

V letošním roce se konal již druhý ročník a tak jako v loňském roce, i letos se SŠSŘ Brno – Bosonohy umístila na 1. místě. Titul škola získala v kategorii Nejlepší technická pomůcka pro předškolní vzdělávání za výrobek variabilní odrážedlo.

Cílem soutěže je:
1. Přispět ke zvýšení atraktivity a kvality polytechnické výchovy, rozvoji manuální zručnosti dětí a žáků v mateřských a základních školách a technicky zaměřeného vzdělávání na středních školách formou propagace kvalitních učebních pomůcek pro uvedené stupně vzdělávání.

2. Napomoci k prohlubování vztahu dětí a žáků k práci, zvýšení zájmu o techniku zejména v předškolním a základním vzdělávání, zvýšení motivace dětí k volbě technických a řemeslných oborů vzdělání a zvýšení efektivity technicky zaměřené výuky.

3. Ocenit úspěšnou práci, nápaditost a didaktický přínos se záměrem přispět ke zvýšení kvality výchovně vzdělávacího procesu v technických oborech a řemeslech.
Všichni zaměstnanci si obhajoby titulu velice váží.

5.10.2017  Liga proti rakovině
novinka

Oficiální poděkování za podporu květnové sbírkové akce Ligy proti rakovině Praha "Český den proti rakovině 2017"

Ještě jednou děkujeme za podporu a těšíme se na další dobrou spolupráci při příštím ročníku Českého dne proti rakovině ve středu 16. května 2018!

5.10.2017  Zasedání školské rady

Poslední zasedání Školské rady při SŠSŘ Brno-Bosonohy v právě končícím volebním období se koná ve čtvrtek 12. 10. 2017 od 16, 00 hodin v aule Regionálního vzdělávacího centra stavebních řemesel  

4.10.2017  Dny otevřených dveří

4.10.2017  DM: Slunovracení

Slunovracení

Na pozvání Jílovské žákovské rady jsme se vypravili na Střední školu polytechnickou v Brně na Jílové. Od 14.00 se konalo Slunovracení. Nejprve se sešli všichni prvňáci, učitelé a hosté, pak bylo slavnostní zahájení, promluvil koordinátor a předsedkyně žákovské rady. Pak již se soutěžilo, jednotlivé třídy prvňáků si měřily síly ve freesbee, přetahování lanem, zatloukání hřebíků na čas apod. Počasí se umoudřilo, takže byla příjemná atmosféra a grilované klobásy byly vynikající. Akce se nám moc líbila.

Účastníci z našeho domova mládeže: Milena Koktová, Marie Struhárová, Petr Nevěčný, Jaroslav Bečka, Svatomír Urban, Vasil Hasynets a Oleksii Kornichuk.

3.10.2017  Návštěva centra města Brna

V pátek 22. září 2017 vyrazili žáci 1. ročníku oboru uměleckořemeslné zpracování dřeva pod vedením svého třídního učitele Mgr. Josefa Žaži do centra města Brna.

Nejprve navštívili Knihovnu Jiřího Mahena, kde je jedna z knihovnic seznámila s organizací knižního fondu a naučila je, jak pracovat s knihovními katalogy.

Po krátké přestávce pak zamířili na hrad Špilberk, aby se v jeho starobylých zdech seznámili s historií stavebních řemesel. Jelikož jsou mnozí prváci veselí a hraví, neváhali a směle využili toho, že výstava Stavba jako Brno je zčásti interaktivní, a postavili si cihlovou hradbu, sestavili gotické okno či otestovali, jak znají česká přísloví a pořekadla s motivy řemesel.

Při procházce centrem města se studenti mohli přesvědčit, že Brno je město plné pozoruhodných staveb, soch a zajímavých zákoutí.

2.10.2017  Drakiáda v MŠ Bosonohy

Drakiáda v MŠ Bosonohy

V úterý 26. září 2017 se pět žáků z našeho domova mládeže vypravilo do Mateřské školky Brno – Bosonohy na akci DRAKIÁDA.

Zástupkyně ředitele MŠ paní Bendová nás uvedla do třídy plné dětí, které si chtěly vyrobit dráčka. Nejprve si děti nachystaly papír na dráčka, který si každý podle libosti namaloval, pak naši žáci ukazovali dětem další postup, jak se drak tvoří. Celá výroba dráčků byla dost časově náročná, zabrala nám celé dopoledne. Dětí byly nadšené a dobře s námi spolupracovaly.

Účastníci akce:

Žáci: Jaroslav Bečka, Milena Koktová, Petr Nevěčný, Lucie Fridrichová a Marie Struhárová.

Celou akci zaštítila paní vychovatelka Ševčíková

26.9.2017  Ředitelské volno
26.9.2017  Exkurze TON Bystřice

22. 9.2017

 Exkurze TON Bystřice

V pátek 22. září 2017 vyrazili žáci 2., 3. a 4. ročníku oboru uměleckořemeslné zpracování dřeva a žáci 3. ročníku oboru truhlář, umělecký truhlář a čalouník na odbornou exkurzi do firmy TON a.s. Bystřice pod Hostýnem.

Po příjezdu si nás technologové firmy rozdělili na dvě skupiny a vybavili ochrannými pomůckami. V rámci prohlídky jsme prošli celou výrobu od skladů materiálů až po balení hotových výrobku.

Čalouníci si prohlédli čalounickou dílnu s nově nainstalovaným stříhacím automatem na potahové materiály. Žáky provázela Ing. Adéla Zbranková, absolventka naší školy.

Další výrobky žáci shlédli ve vile Thonet, ve které je showroom společnosti TON.

Pedagogický doprovod - Ing. Jana Božeková, Ing. Irena Svobodová

 

25.9.2017  Hornický den v Zastávce u Brna

Hornický den

Dne 23. 9. 2017 byl v Zastávce u Brna tradiční Hornický den, kterého se letos zúčastnila i naše škola.

 

Hornický den Hornický den Hornický den
Hornický den Hornický den Hornický den  
19.9.2017  Mladá fronta DNES - o řemeslech

Pro zvětšení klikněte na článek 

 

12.9.2017  Video z přijímání žáků 1. ročníků do stavu učňovského

4.9.2017  Přijímání žáků do stavu učňovského
novinka

Školní rok 2017/2018 byl na naší škole zahájen 4. září 2017 slavnostním přijímáním žáků 1. ročníků do stavu učňovského. Nově přijatí žáci převzali od svých vedoucích učitelů odborného výcviku šerpu a z rukou ředitele školy Ing.  Josefa Hypra učňovský list.

Fotogalerie
Video                        Tisková zpráva

31.8.2017  Termíny opravných ZZ - září 2017

Písemná ZZ

8. září 2017 – začátek 7:45 hod.

Praktická ZZ se uskuteční v termínu: 

11. – 13. září 2017- začátek v 7:00 hod.

Ústní ZZ

22. září 2017- začátek v 7:15 hod.

31.8.2017  Maturita podzim 2017

Ústní zkouška společné i profilové části maturit v termínu podzim 2017 se koná 14.9. 2017 – zahájení v 7:30 hod. Žáci se dostaví do školy v 7:15 hod.

30.8.2017  Ocenění "Spolehlivá firma"

22.8.2017  Přijímání žáků do 1. ročníků

Vážený rodiče, dovolte nám pozvat Vás na slavnostní „Přijímání žáků do stavu učňovského“, školního roku 2017/2018 dne 4. 9. 2017, při kterém budou nastupující žáci uvedeni do 1. ročníku. Akce bude rozdělena na dvě části viz pozvánka.

 
21.8.2017  Opravné zkoušky

Opravné zkoušky a klasifikace v náhradním termínu
začínají dne 29. 08. v 8:00 hod. a končí 31. 08. 2017.

21.8.2017  Zahájení školního roku 2017/2018
novinka
12.7.2017  Video z pasování na kominické a čalounické tovaryše

6.7.2017  Pasování čalouníků na tovaryše 2017

V Brně pasovali deset nových čalouníků na tovaryše

Pasovani cal1mStřední škola stavebních řemesel Brno – Bosonohy uspořádala v úterý 27. 6. 2017 v Konventu Milosrdných bratří v Brně čtvrtý ročník slavnostního pasování absolventů učňovských oborů čalouníků do stavu tovaryšského.

Ceremoniál, na němž absolventi SŠSŘ spolu se svými mistry, pedagogy, představiteli svých cechů, rodinnými příslušníky a mnoha vzácnými hosty oslavili svůj vstup mezi skutečné řemeslníky, slovem provázeli patroni obou řemesel – sv. Pavel a sv. Florian. Ti na úvod mj. krátce zhodnotili i současnou situaci na poli řemesel: „I když cechy, školy i zaměstnavatelé dělají pro propagaci učňovského školství maximum, stále ještě absolventů není ani zdaleka tolik, kolik jich český trh práce potřebuje. Zatím nám nezbývá než doufat, že se nebudeme muset vrátit do dob středověkých, kdy si komín u svého domu vymetal každý sám a sám také režnou slámou vycpával matraci.“

Pasovani cal2mNa tovaryše bylo pasováno 10 absolventů oboru čalouník – s převahou 7 žen.

Novými čalounickými tovaryši se stali: Kateřina Bahenská, Darina Kupková, Sabina Nováková, Dagmar Bartáková, Marie Hebersteinová, Jan Klusák, Josef Klvaň, Viktor Nosek, Libuše Pospíšilová a Tereza Slezáková. V rámci slavnostního pasování jim byl spolu s tovaryšským listem předán také výuční list.

Z každého oboru byl také vybrán jeden absolvent pro ocenění „nejlepší tovaryš“. Mezi čalouníky ocenění získal Jan Klusák.

Pasovani cal3m„Současná čalounická výroba je sice již plně digitalizovaná, ale ta klasická výroba bude vždy závislá na umu a schopnostech čalouníků. A já vám, novým tovaryšům, přeji, abyste vždy vyráběli jen kvalitní čalounění, a vám ostatním, kteří jste se zde shromáždili, abyste si vždy kupovali jen velmi kvalitní výrobky,“ pronesla směrem k mladým čalouníkům a přítomným hostům Ing. Helena Prokopová, cechmistr a tajemník Cechu čalouníků a dekoratérů, z. s.

Pasovani cal4mV rámci slavnostního ceremoniálu ředitel SŠSŘ Ing. Josef Hypr ocenil i nejlepšího pedagoga školy za rok 2017, pana Libora Svobodu, který svou prací pomáhá vychovávat kvalitní řemeslníky a jak sám říká, i přes zvětšující se generační propast, ho práce s mladými učni stále baví.

Foto dole: Noví tovaryši čalounického řemesla, absolventi SŠSŘ Brno – Bosonohy, se svým mistrem Karlem Malým (druhý zprava) (foto: Jiří Jaša)

Pasovani cal5

3.7.2017  Ukončení a zhodnocení školního roku 2016/2017

V pátek 30.6.2015 se konalo shromáždění zaměstnanců školy, na kterém byl zhodnocen školní rok 2016/2017.
Za jednotlivé úseky byli vyhodnoceni nejlepší pracovníci.

30.6.2017  Česká televize: Nedostatek čalouníků na trhu práce
30.6.2017  Maturita podzim 2017

Ústní zkouška společné i profilové části maturit v termínu podzim 2017 se koná 14.9. 2017 – zahájení v 7:30 hod. Žáci se dostaví do školy v 7:15 hod.

29.6.2017  V Brně pasovali deset nových čalouníků na tovaryše

Dřevařský magazín: 

"Střední škola stavebních řemesel Brno – Bosonohy uspořádala v úterý 27.6.2017 v Konventu Milosrdných bratří v Brně čtvrtý ročním slavnostního pasování absolventů učňovských oborů čalouník a kominík do stavu tovaryšského"

Více čtěte zde

29.6.2017  Předávání výučních listů

Dne 29.6.2017 byly na naší škole slavnostně předávány výuční listy úspěšným absolventům učebních oborů.
Při této příležitosti byli vyhodnoceni i nejlepší žáci školy.

Fotografie z předávání

28.6.2017  ČRo2: Mgr. Knapil hovoří o Pasování na tovaryše

http://www.rozhlas.cz/dvojka/zaznamy#/2017-06-27/13

Slavnostní pasování absolventů Střední školy stavebních řemesel Brno-Bosonohy na tovaryše proběhlo 27.6.2017 v sále Konventu Milosrdných bratří v Brně. Pasování byli absolventi, kteří úspěšně ukončili obor kominík a čalouník.

27.6.2017  Pasování na tovaryše
novinka

Slavnostní pasování absolventů Střední školy stavebních řemesel Brno-Bosonohy na tovaryše proběhlo 27.6.2017 v sále Konventu Milosrdných bratří v Brně. Pasování byli absolventi, kteří úspěšně ukončili obor kominík a čalouník.
Fotografie z pasování        Video
Tisková zpráva                   
Článek v Dřevařském magazínu

26.6.2017  Video z předávání maturitních vysvědčení

23.6.2017  Předávání výučních listů

Slavnostní předávání výučních listů pro 3. ročníky se bude konat ve čtvrtek 29. 6. 2017 v 8 hod. v jídelně školy.

22.6.2017  GALAVEČER ČESKÝCH RUČIČEK 2017
novinka

Na brněnském výstavišti se ve středu 21. června 2017 uskutečnil galavečer devátého ročníku přehlídky České ručičky.
Svojí účastí podpořil přehlídku předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Fotogalerie
Video

13.6.2017  PŘIHLÁŠKY K MATURITĚ - PODZIM 2017!!!

Databáze MZ2017P již byla zřízena. Přihlášky k maturitní zkoušce v termínu podzim 2017 můžete podat řediteli školy ve dnech 13. - 26. 6. 2017!!! Termín platí pro maturanty, kteří v minulosti některé dílčí maturitní zkoušky nevykonali úspěšně i pro žáky letošních maturitních tříd, kteří k maturitě nebyli připuštěni. V tomto případě je nutné se k maturitě v uvedeném termínu přihlásit i v případě, že k tomuto datu ještě nemáte nemáte maturitní ročník úspěšně ukončen!!! Termín podání přihlášky je bezpodmínečně nutné dodržet. Přihlásit se můžete osobně na sekretariátu úseku teoretického vyučování (p. Francová) nebo napsat na e-mailovou adresu sekretariat@soubosonohy.cz ,  případně zavolat na telefonní číslo 603 168 889. Pokud se hodláte ve škole stavit osobně, doporučuji si pro jistotu předem domluvit termín návštěvy také na tomto čísle.  

13.6.2017  Předávání maturitních vysvědčení
novinka

Dne 12. června proběhlo v aule Regionálního vzdělávacího centra slavnostní předávání maturitních vysvědčení úspěšným absolventům naší školy.
Všem přejeme hodně úspěchů v jejich další kariéře.

Fotografie z předávání
Video

13.6.2017  PŘIHLÁŠKY K MATURITĚ - PODZIM 2017!!!

Databáze MZ2017P již byla zřízena. Přihlášky k maturitní zkoušce v termínu podzim 2017 můžete podat řediteli školy ve dnech 13. - 26. 6. 2017!!! Termín platí pro maturanty, kteří v minulosti některé dílčí maturitní zkoušky nevykonali úspěšně i pro žáky letošních maturitních tříd, kteří k maturitě nebyli připuštěni. V tomto případě je nutné se k maturitě v uvedeném termínu přihlásit i v případě, že k tomuto datu ještě nemáte nemáte maturitní ročník úspěšně ukončen!!! Termín podání přihlášky je bezpodmínečně nutné dodržet. Přihlásit se můžete osobně na sekretariátu úseku teoretického vyučování (p. Francová) nebo napsat na e-mailovou adresu sekretariat@soubosonohy.cz ,  případně zavolat na telefonní číslo 603 168 889. Pokud se hodláte ve škole stavit osobně, doporučuji si pro jistotu předem domluvit termín návštěvy také na tomto čísle.  

12.6.2017  Video z praktické části maturity oboru UŘZD

Video z praktické části maturity oboru Uměleckořemeslé zpracování dřeva a ze zahájení výstavy maturitních prací.

 

8.6.2017  Výroba laviček pro ISŠA Brno

V rámci závěrečných učňovkých zkoušek vyráběli žáci oboru truhlář lavičky pro Integrovanou střední školu automobilní Brno.

     

 

7.6.2017  Předávání maturitních vysvědčení
novinka

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ
MATURITNÍCH VYSVĚDČENÍ
proběhne dne 12. června 2017 v 13.30 hodin
v aule Regionálního vzdělávacího centra stavebních řemesel Jihomoravského kraje
Brno-Bosonohy

6.6.2017  Den dětí v MŠ Šrámkova

V pátek 2. 6. 2017 se vypravilo deset žáků z domova mládeže na Lesnou, pořádat dětský den pro 75 dětí z Mateřské školky Šrámkova 14.

Celou akci připravily paní vychovatelka Ševčíková a Vachová, které vymyslely program a zajistily ve spolupráci s ředitelkou MŠ paní Brezovskou a paní učitelkou Pokornou, všechny potřeby pro akci - od značení stanovišť, kartiček pro děti, sportovních a hracích pomůcek až po drobné odměny pro všechny děti

Po příjezdu na Lesnou jsme chystali stanoviště a různé pomůcky a před desátou hodinou to vypuklo.

Naši žáci se dětem věnovali na příslušných stanovištích, kde jim radili nebo ukazovali, co mají dělat.

Naši dobrovolníci: Vojtěch Lepka, Marek Klusák, Denis Kunc, Marie Struhárová, Tomáš Žižlavský, Milena Koktová, Vojtěch Fajkus, Lubomír Teplý a Markéta Němcová z hotelové školy.

 

5.6.2017  Pochoďák, aneb jak jsme oslavili Den dětí my

1. 6.2017

 

Dne 1. 6. 2017 se konalo pochodové cvičení za účasti žáků 1., 2. a 3. ročníků v celkovém počtu 64 žáků a 9 členů pedagogického sboru a psycholožka. Trasa vedla krásnou krajinou Bosonoh, pokračovala po katastru obce Popůvky, chráněná krajinná oblast Bosonožský hájek. Po krátké zastávce u Popůvského rybníka jsme pokračovali přes Troubsko do Bosonoh, kde cvičení bylo ve 12:30 ukončeno.

 I přes značnou únavu se tato akce zúčastněným líbila.

   

 

25.5.2017  Florbalový turnaj domovů mládeže

Florbalový turnaj domovů mládeže

Ve středu 24. 5. 2017 se konal na Domově mládeže Čichnova turnaj domovů mládeže. Jílové se nepodařilo sestavit družstvo, tak se bojovalo ve třech týmech:  Čichnova, Klášterského a Bosonohy.

Naše družstvo:

Dominik Jeřábek, Ondřej Košík, David Viktorín, Radim Matyščák, Petr Adámek, Stanislav Cibulka, Martin Svoboda, Tomáš Žižlavský, Dominik Hajný a Petr Surovec.

První zápas jsme hráli s družstvem Klášterského, brzy jsme prohrávali 2:4, ale pak kluci zabrali a otočili to k vítěznému konci 7:4.  Druhý zápas hrály družstva Čichnové a Klášterského, kdy Čichnova převálcovala Klášterského 9:1. My jsme hráli poslední zápas s Čichnovou a také jsme s nimi prohráli 5:8, ale byla to pěkná vyrovnaná hra.

Obsadili jsme 2. místo, kluci si pěkně zahráli a všichni vzorně reprezentovali naši školu. Poděkování patří kapitánovi Davidu Viktorínovi, který úspěšně zvládl udávat tempo hry i střídání hráčů.

25.5.2017  DM: Polytechnická výchova MŠ Bosonohy

Polytechnická výchova MŠ Bosonohy

Dne 25.5.2017 vyrazila paní vychovatelka Ševčíková se žáky Jardou Bečkou a Vojtou Lepkou do MŠ v Bosonohách, aby se zapojili do polytechnické výchovy.

Kluci tak pomohli se zabudováním hmyzího hotelu a budky pro ptáčky a učili děti, jak správně zatloukat hřebíky.  

22.5.2017  Přijímací zkouška 11. 5. 2017
22.5.2017  Přijímací zkouška 11. 5. 2017
19.5.2017  Výstava maturitních a ročníkových prací
novinka

Výstava maturitních a ročníkových prací žáků uměleckých oborů byla zahájena 19. května v  prostorách Regionálního vzdělávacího centra Brno-Bosonohy. Výstavu je možné navštívit ve všední dny od 8:00 do 15:00 hod. až do 31. května.

Fotografie z výstavy
Video

17.5.2017  Výstava maturitních a ročníkových prací

Výstava maturitních a ročníkových prací žáků uměleckých oborů se koná v Regionálním vzdělávacím centru Brno-Bosonohy od 19. do 31. května 2017.
Zahájení výstavy je 19. května 2017 v 13.00 hodin.

17.5.2017  ÚSPĚŠNÍ ABSOLVENTI TALENT PROGRAMU V RAKOUSKU

Ve dnech 9. – 12. 5. 2017 absolvovali úspěšní absolventi Talent programu v doprovodu Ing. Miloslava Sedláčka odbornou stáž v Rakouských středních školách v Pöchlarnu a Langenlois.

Odborná stáž umožnila porovnání schopností práce v oborech vzdělání žáků naší školy s žáky navštívených rakouských škol.

Umožnila také možnost komunikace v cizím jazyce, vidět a porovnat styl života na internátě a způsoby výuky ve škole. Součástí návštěvy nebyly jen odborné a vzdělávací aktivity, ale i kulturní a společenské, jako např. návštěva poutního místa Maria Taferl včetně městečka a baziliky, návštěva historické části městečka Melk, benediktinského kláštera a zahrad a návštěva muzea historie vinařství. Naši žáci využili také pozvání na sportovní vyžití a dva z nich se aktivně účastnili lezení na lezeckou stěnu.

Hostitelé zajistili kvalitní program jak po stránce odborné, tak i společenské. Během odborné stáže nevznikl žádný problém, naši žáci se chovali naprosto vzorně.

Vedení SŠSŘ B-B děkuje žákům (Pantůček Roman, Miklík Petr, Hajný Dominik, Klvaň Josef) a Ing. Miloslavu Sedláčkovi, za vzornou reprezentaci SŠSŘ B-B

Fotografie zde 

16.5.2017  Středoškolské hry v nohjebale

Středoškolské hry v nohejbale 2017 

Asociace školních sportovních klubů pověřila naši školu k pořádání SŠ her v nohejbale. 

Zúčastněné školy dle pořadí:

1.Gymnázium Křenová

2.Střední škola technická a ekonomická, Brno, Olomoucká 61 tým "A"

3.Střední škola technická a ekonomická, Brno, Olomoucká 61 tým "B"

4.Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy

5.Střední škola polytechnická Brno, Jílová

Fotky k nahlednutí zde

15.5.2017  Návštěva zámku Lednice
Lednice Lednice

Dne 12. 5. 2017 jeli odměnění žáci na odbornou exkurzi do Lednice. Kromě prohlídky parku a minaretu jsme se byli podívat na naše výrobky z předchozích roků a přesvědčit se jak slouží návštěvníkům této kulturní památky.

15.5.2017  Valná hromada ASK ČR

Valná hromada Asociace středoškolských klubů České republiky

Ve dnech 11. a 12. května se naše škola stala hostitelem Valné hromady ASK ČR.

Ve čtvrtek 11.5.2017 přijeli zájemci o ubytování a posezení v restauraci U Čoupků.

Nejprve se hosté ubytovali na domově mládeže, poté absolvovali prohlídku areálu školy a chloubu Živou zahradu, ze které byli opravdu nadšeni a která se stala večerním tématem.

Při neformálním zasedání se probíraly problémy klubů, hlavně letošní zpožděné dotace z MŠMT.

V pátek 12.5.2017 od rána zasedala Valná hromada v prostorách Regionálního vzdělávacího centra pro stavebnictví JmK.

Jednání ještě pokračovala školením o hospodaření klubů podle nových předpisů a prohlídkou RVC JmK, kde se nám všichni zaměstnanci věnovali a podávali zájemcům informace.

Hodně vedoucích klubů si vzalo navštívenky, aby si mohli domluvit další návštěvu nebo spolupráci.

Všem se u nás líbilo, děkuji za milé přijetí, poděkování patří vedení školy, že nám tuto akci zde umožnila realizovat a za úžasný catering a těší se na další setkání.

Další informace o ASK ČR: www.askcr.cz

12.5.2017  Hrozí ohrožení výuky odborných předmětů?

Hrozí ohrožení výuky odborných předmětů a odborného výcviku?

Článek v dřevařském magazínu

11.5.2017  Den s innogy v areálu školy

Dne 11. května proběhl na naší škole Den s innogy.
V rámci tohoto dne se žáci seznámili s nejnovějšími technologiemi v oboru plynárenství a také si mohli zasoutěžit. Součásti dne bylo i vystoupení hasičského záchranného sboru a procvičení poskytnutí první pomoci.

Video

Den s innogi Den s innogi Den s innogi  

 

5.5.2017  Poznáváme památky města Brna

3 - 4. 5. 2017
Poznáváme památky města Brna
První pracovní dny měsíce května strávili žáci 1. ročníku oboru uměleckořemeslné zpracování dřeva v ulicích města Brna a také v brněnských muzeích.
Nejprve zamířili na Petrov, kde si prohlédli pozoruhodnou sbírku Diecézního muzea, která je tvořena rozmanitými uměleckými díly s novozákonní tematikou. Poté se na věži katedrály sv. Petra a Pavla na vlastní uši přesvědčili, že poledne se na Petrově zvoní opravdu v 11 hodin.
       Následovala procházka po obvodu někdejších hradeb a prohlídka několika kostelů, např. kostela sv. Jakuba či kostela sv. Janů s impozantní iluzivní freskou a starobylou dřevořezbou Oplakávání Krista. 
       Druhý den byl zahájen návštěvou Moravského zemského muzea, která vhodně navázala na nedávno probrané téma Velká Morava. Žáci mohli obdivovat velkomoravské zbraně, šperky i model typického velkomoravského hradiště.
      Další kroky skupiny pak směřovaly na hrad Špilberk. Cestou si ještě studenti prohlédli Biskupský dvůr, Starou i Novou radnici a samozřejmě i kašnu Parnas na Zelném trhu.
Na Špilberku zavítala malá výprava nejprve do kasemat a poté do jihozápadního bastionu.
Exkurzi přálo i počasí.

 

 

 


 

 

 

 

 

5.5.2017  Navštěva rodinné firmy Furch Guitars

Dne 2. května nám bylo opět umožněno navštívit rodinnou firmu Furch Guitars, s.r.o. ve Velkých Němčicích. V této firmě vyrábí akustické kytary, určené nejen pro domácí trh, ale vyváží je do mnoha zemí světa. Průvodcem nám byl pan Jiří Macháček, který dokáže svým barvitým výkladem žáky zaujmout. Prohlídka začala ve skladu materiálu, kde nám pan Macháček přednášel o vlastnostech používaných dřevin a jejich úpravě před samotným zpracováním. Poté jsme prošli celým výrobním procesem až po konečnou zkušebnu a expedici.

3.5.2017  Pozvánka na Den s innogy

Innogy a Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, příspěvková organizace, Vás srdečně zvou na Den s innogy.
Akce se koná 11. 5. 2017 v areálu SŠSŘ Pražská 38b, Brno-Bosonohy.

Pozvanka innogi

 

 

2.5.2017  Výsledky přijímací zkoušky

Výsledky přijímací zkoušky uchazečů o nástavbové studium ve dnech 12. a 19. 4. 2017

Ke splnění kritérií přijímacího řízení bylo nutné dosáhnout minimálně 48 bodů.

Výsledky:

Stavební provoz - denní studium

Stavební provoz - dálkové studium

Provozní technika - denní studium

Provozní technika - dálkové studium

Nábytkářská a dřevařská výroba - denní studium

 

Informace pro zájemce o zadání testů z řad uchazečů, kteří konali přijímací zkoušky

Pokud máte zájem o zadání testů, které jste konali, přečtěte si následující návod.

Návod 

1.5.2017  Oslavy prvního máje na Špilberku

V rámci oslav 1. máje předváděli naši žáci na Špilberku ukázky truhlářských a zámečnických prací.
O náš stánek by velký zájem a navštívil nás i premiér Bohuslav Sobotka.

Další fotografie

28.4.2017  Výsledkové listiny soutěže odborných dovedností

Ve dnech 26. – 28. 4. 2017 probíhala soutěž odborných dovedností oborů vzdělání klempíř, pokrývač, tesař a kominík.

Výsledkové listiny dle jednotlivých oborů:   Nominace na České ručičky:
Klempíř
Pokrývač
Tesař
Kominík
  Klempíř
Pokrývač
Tesař
Kominík
     
Tisková zpráva ze soutěže    
     
     
     

 

 

28.4.2017  Úspěch v soutěži odborných dovedností
novinka

Žáci naší školy Patrik Badin a Petr Nevěčný se na Mistrovství České republiky s mezinárodní účasti umístili na 1. místě v soutěži oboru pokrývač. Soutěž proběhla ve dnech 26. – 28. 4. 2017 v areálu BVV Brno v době konání stavebního veletrhu.

Fotogalerie ze soutěže          Video
Tisková zpráva            

24.4.2017  Pozvánka na interaktivní výstavu Virtuality

Výstava se uskuteční v Avion Shopping park Brno od 21. 4. do 16. 5. 2017 vždy od 11:00 do 19:00. Vstup na výstavu je pro všechny zdarma!
Na výstavě je celkem 10 unikátních exponátů, které se mohou stát netradiční pomůckou zpestřující výuku informatiky a fyziky.
Bližší informace o výstavě zde.

Pozvánka

21.4.2017  Soutěž MURÁR 2017 v Nitře

Ve dnech 3.4. - 5.4.2017 se na SOŠ v Nitře uskutečnil 24. ročník mezinárodní soutěže praktických zručností a odborných dovedností v učebním oboru zedník. Naši školu reprezentovali Lukáš Lehký a David Hodovský.

Fotogalerie

20.4.2017  Přednáška Gen. Ing. Andora Šándora

Dne 20. dubna 2017 byla na naší škole přednáška předního experta na bezpečnost Gen. Ing. Andora Šándora o současných hrozbách pro ČR, islámském terorismu a jeho vlivu na bezpečnostní situaci v ČR.

Přednáška Gen. Ing. Andora Šandora Přednáška Gen. Ing. Andora Šandora Přednáška Gen. Ing. Andora Šandora
Přednáška Gen. Ing. Andora Šandora Přednáška Gen. Ing. Andora Šandora Přednáška Gen. Ing. Andora Šandora
18.4.2017  Termín zpřístupnění výsledků přijímací zkoušky

Výsledky povinné přijímací zkoušky budou uvolněny dne 28. 4. 2017. Celkový výsledek zkoušky bude proto možné uveřejnit až po tomto datu! 

18.4.2017  Valná hromada MKS

Valnou hromadu zahájil předseda MKS pan Zbyněk Dubač.

Na programu byla prezentace elektronické evidence tržeb, kde zástupce firmy O2 seznámil členy s elektronickou pokladnou a náležitostmi s tím spojené.

Dále následovala přednáška o BOZP vč. práce ve výškách. Zástupce firmy MESSY s.r.o. paní Buková ve své prezentaci zdůraznila důležitost dodržování zákonů o bezpečnosti práce a nařízení vlády. Pan Sodomka, též zástupce firmy MESSY s.r.o., informoval členy o prostředcích pro renovaci a údržbu komínů a o odstranění dehtové usazeniny ze spotřebiče, kouřovodu i komínu.

Dalším bodem programu bylo vyhlášení výsledků soutěže A. HITCHCOCKA. V této soutěži se jednalo o zdokumentování (foto + popis) hrůzných činů spáchaných odborníkem na komínech, kouřovodech a kotlech, tedy na spalinových cestách. Cenu „světlo do komína s video a audiozáznamem“, kterou pro vítěze věnovala firma Ricomgas“, si z rukou cechmistra pana Konečného převzala paní Holečková Radka.

V druhé části Valné hromady seznámil předseda společenstva členy s činností MKS za minulé období (od 21.3.2016 dosud), vyzval 17 nových zájemců o členství v MKS ke krátké prezentaci své osoby a vyzval stávající členy k hlasování o přijetí za členy. Pak následovala diskuze a usnesení.

12.4.2017  Soutěž TRUHLÁŘ JUNIOR 2017

Žaci David Chládek a Antoním Piskač se 11. dubna 2017 v doprovodu učitele odborného výcviku Bc. Romana Bittmanna zúčastnili mezinárodní soutěže
TRUHLÁŘ JUNIOR 2017, kterou pořádala Integrovaná střední škola Slavkov u Brna. Úkolem soutěžících bylo vyrobit vozík dle dodaných rozměrů.
V konkurence 24. soutěžících získali naši žáci pěkné 4. místo.

Truhlář Junior 2017 Truhlář Junior 2017 Truhlář Junior 2017
Truhlář Junior 2017 Truhlář Junior 2017

 

11.4.2017  Přihlášky k ubytování pro školní rok 2017/2018

Přihlášky k ubytování:

Žáci SŠ

Studenti VOŠ

Studenti VŠ

Krátkodobé ubytování  (e-přihláška) 

 

10.4.2017  Nabídka ubytování v období letních prázdnin

Nabídka ubytování pro větší skupiny osob v období letních prázdnin za velmi příznivou cenu.

Stručně o možnosti ubytování: 

Termín pro ubytování 10.7. - 20.8.

Kapacita 100 lůžek

Cena  260 Kč/osoba/noc

Bez stravy (možnost využití rychlovarných konvic a mikrovlnných trub)

Ubytování  ve dvou a třílůžkových pokojích (buňka pro 5 osob se společným sociálním zařízením)​

Ubytování je potřeba domluvit do 31. 5. 2017

Kontakty pro ubytování: 

Mgr. Miloslav Knapil

Zástupce ředitele VMV

Tel:  +420 601 383 189, 

e-mail: knapil@soubosonohy.cz

 

Bc. Roman Komínek

Vedoucí vychovatel 

Tel: +420 607 518 036

e-mail: kominek@soubosonohy.cz

 

Kontaktní údaje školy: 

Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, příspěvková organizace

Pražská 636/38b, 642 00 Brno - Bosonohy

IČ: 00173843, DIČ: CZ00173843,

číslo účtu: 62733621/0100 KB Brno-město

7.4.2017  Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017

Ve spolupráci s SDH Bosonohy a MČ Bosonohy se naši ubytovaní žáci zapojili do celorepublikové úklidové akce. 

5.4.2017  Propozice soutěže odborných dovedností

Naše škola je hlavním organizátorem Mistrovství České republiky s mezinárodní účastí v soutěži odborných dovedností oborů vzdělání klempíř,
pokrývač, tesař a kominík.
Soutěž proběhne ve dnech 26. – 28. 4. 2017 v areálu BVV Brno v době konání stavebního veletrhu.

Propozice soutěže oboru:

Klempíř    
Pokrývač    
Tesař 3D model oboru tesař
Kominík    
       
3.4.2017  Přijímáme přihlášky do kurzů k PK

Pro nový školní rok 2017/2018 přijímáme přihlášky do přípravných kurzů k profesním kvalifikacím oborů Tesař, Truhlář, Zedník, Kominík, Instalatér, Strojní mechanik, Čalouník. Přihlášky zasílejte písemně, e-mailem, elektronickou přihláškou na našich webových stránkách http://www.soubosonohy.cz/formular

22.3.2017  3.místo v silovém čtyřboji.

Dne 10. 3. 2017 se konal přebor ČR stavebních škol v silovém čtyřboji.

Za naši školu se zúčastnili tito žáci. Kluska Petr, Kudláč Karel, Pospíšil Denis všichni z UZŘD 4 a Sysel Filip MPZ/ZAM2

V konkurenci 6ti škol se naši žáci umístili na krásném třetím místě.

BLAHOPŘEJEME.

21.3.2017  Slavnostní otevření ŽIVÉ ZAHRADY
novinka

21.3.2017 byla slavnostně otevřena Živá zahrada.

Projekt je podpořen z programu Mládež kraji - Jihomoravský kraj, který realizuje Jihomoravská rada dětí a mládeže za finanční podpory MŠMT a Jihomoravského kraje.
Více fotografií zde
Video

 

Dne 21. 3. 2017 byla na Střední škole stavebních řemesel, Brno - Bosonohy za účasti žáků, vedení školy i širší veřejnosti slavnostně otevřena Živá zahrada, která byla realizován v rámci studentského projektu a podpořena z programu Mládež kraji - Jihomoravský kraj, který realizuje Jihomoravská rada dětí a mládeže za finanční podpory MŠMT a Jihomoravského kraje.

Prostor zahrady se nachází přímo v areálu školy. Realizace se ujala ve svém volném čase skupina ubytovaných žáků na domově mládeže pod dohledem vychovatelky Ivy Bednářové Mlaskačové, a v součinnosti s mistry odborného výcviku oboru zedník, tesař a truhlář.

Je to velmi vkusně upravená a rostlinami osázená plocha, doplněná dřevěnými lavičkami, ozdobnými kamennými terasami a schodištěm z přírodních kamenů. Jsou v ní, v součinnosti s ornitology, umístěny budky pro ptáky, úkryty pro ježky atd. Pozitivně lze hodnotit 
i skutečnost, že při úpravách pomáhali i děti z MŠ Brno – Bosonohy.

Z rozhovorů se žáky, kteří Živou zahradu vytvářeli, vyplynulo, že mají řadu dalších zajímavých námětů, jak budou zajišťovat údržbu a další činnost v nově upraveném prostoru, včetně péče o ptáky a živočichy. Dále pak, že hodlají svoje aktivity zaměřit i na další prostory v areálu školy.

Uvedená aktivita má řadu přínosů a to zejména v:

aktivním zapojení žáků Střední školy stavebních řemesel ubytovaných v domově mládeže do přípravy a realizace projektu, pod vedením vychovatelky 
a ve spolupráci s dalšími pedagogy, mistry odborné výchovy a odborníky z oboru zahradnictví, ornitologie atd.

zapojení žáků ze spřátelené Mateřské a Základní školy v Brně Bosonohách do výše uvedené činnosti

posílení výchovy žáků Střední školy stavebních řemesel i Mateřské a Základní školy k práci a ke společenské angažovanosti

oblasti rozvoje pracovních dovedností, komunikačních schopností, estetické
a ekologické výchovy apod.

posílení informovanosti žáků Mateřské a Základní školy o činnosti Střední školy stavebních řemesel technického zaměření s úvahou o možném budoucí zvýšení zájmu dětí zainteresované Základní školy o stavební obory

7.3.2017  Termín dalšího kola talentové zkoušky

Třetí kolo
Termín podání přihlášky – do 5. 5. 2017
Termín zkoušky – 16.5.2017

6.3.2017  Exkurze - Ytong Hrušovany u Brna

Dne 27. 2. 2017 jsme se zúčastnili exkurze do výrobního závodu Ytong v Hrušovanech u Brna. Žákům byla podrobně popsána výroba jednotlivých produktů. Viděli jak výroba probíhá, od míchání materiálu, řezání tvárnic, sušení, balení atd. Postupně se seznámili se všemi produkty a novinkami firmy Ytong. Exkurze byla přínosná a velice zajímavá.

1.3.2017  Soutěž oborů klempíř a pokrývač
novinka

Dne 22. 2. 2017 se konal jedenáctý ročník moravského kola soutěže odborných dovedností žáků učebních oborů klempíř a pokrývač ve Vyškově. Naše družstvo klempířů se umístilo na 2. místě a pokrývači obsadili 3. místo.
Výsledková listina klempíř
Výsledková listina pokrývač
Fotogalerie

28.2.2017  Výsledky talentové zkoušky

Seznam přijatých uchazečů o studium uměleckých oborů ve školním roce 2017/2018, kteří konali talentovou zkoušku dne 28. 2. 2017. Přijatí uchazeči obdrží rozhodnutí ředitele školy o přijetí v písemné podobě.

27.2.2017  Učitel OV Roman Slaný v pořadu ČT

Kláty

Už jste nejspíš slyšeli o moravských klátech. Kdysi tyhle vyřezávané dřevěné úly stávaly za každou vesnicí, sedlákům prý pomáhaly k vyšší úrodě. V polovině minulého věku ale z krajiny vymizely a skoro se na ně zapomnělo. Starou tradici se rozhodli oživit v brněnské Střední škole stavebních řemesel. A spolu s jejími studenty se do tohohle úkolu pustil i restaurátor Roman Slaný. Musel nejprve bedlivě nastudovat všechny dostupné materiály. A pak se pustili do práce. Kláty vyrábějí starými postupy s použitím historických nástrojů. Dozvíme se, co všechno je k tomu zapotřebí, jaké dřevo se používá, kolik času vytvoření takového víc než sto kilogramů vážícího kusu trvá a taky to, co všechno v průběhu hrozí. Zajímat nás bude i to, kde hotové kláty můžeme obdivovat.

Video zde

27.2.2017  Kam po střední? Nabídka zaměstnání v Bode Panzer

27.2.2017  Kam po střední? Nabídka zaměstnání v Togner a partneři

Hledáme nové členy do stavebního týmu

Nabízíme

-Práce dle domluvy (celý rok / sezóna / projekt)

-Kvalitní zázemí pro práci

-Za poctivou práci poctivý výdělek

-Přístup menší rodinné firmy

Požadujeme

-Zkušenost v oboru realizace staveb

-Zdravotní způsobilost

-Spolehlivost a chuť do práce

Kontakt

Tel.: 603 860 520 nebo 603 860 522

tognerapartneri@gmail.com 

23.2.2017  Ing. Hypr děkuje rodičům
21.2.2017  Nohejbalový turnaj čtyř DM

Nohejbalový turnaj čtyř DM

Dne 20. 2. 2017 pořádal DM Čichnova turnaj pro čtyři DM v nohejbale. Turnaje se zúčastnily také DM Jílová a DM Klášterského. Každý DM si mohl postavit dvě družstva, nás reprezentovali tito žáci: Ondřej Košík, Tomáš Zvoníček, Jiří Hejtmánek, Lukáš Večeřa, Dominik Hajný a Martin Svoboda. Umístili jsme se na 5. a 8. místě – pro naše žáky však nohejbal není denním chlebem a tak jsme rádi, že se kluci alespoň zapojili – a pro nás jsou vítězové i bez vyhraných medailí.

21.2.2017  Nejvyšší čas k odevzdání přihlášky
novinka

Termín podání přihlášky na obory bez talentové zkoušky - do 1. 3. 2017 (1. kolo přijímacího řízení).

Přihlášku můžete stáhnout zde

Přihlášku můžete doručit do školy osobně nebo ji poslat poštou: Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, Pražská 636/38b, 642 00 Brno - Bosonohy

17.2.2017  SŠSŘ B-B v České televizi Toulavá kamera 26.2.2017

26.2. bude ve vysílání České televize, pořadu Toulavá kamera reportáž o výrobě klátů, ve které vystoupí i učitel odborného výcviku Roman Slaný, DiS. 

Vysílání můžete sledovat v 10:00 hodin v neděli 26.2.

16.2.2017  Přihlašování k nástavbovému studiu

Přihláška k nástavbovému studiu je k dispozici v odkazu Studium - Pro zájemce o studium - Přihláška ke studiu - formulář: 

Přihláška ke vzdělávání - studiu, nástavbové studium ve střední škole - platí pro denní i dálkové studium 

Vzhledem k jednotné přijímací zkoušce musí být bezpodmínečně vyplněna a potvrzena klasifikace z předchozího vzdělávání na druhé straně přihlášky, která je zahrnuta v kritériích přijímacího řízení. Toto platí pro denní i dálkové studium!!!

Termín podání přihlášky pro 1. kolo přijímacího řízení - do 1. března 2017 - je nutno dodržet. Přihlášky podané později budou zařazeny do 2. kola přijímacího řízení. 

16.2.2017  Domov mládeže: Jde se na Bowling!

Dne 22. 2. 2017 pořádá DM Bowlingový turnaj v Boby Centru. Zájemci o hru se přihlásí paní vychovatelce Ševčíkové do 21. 2. 2017

15.2.2017  Školka na Střední

Dne 15. 2. 2017 navštívily děti z MŠ Bosonohy naši školu. Provedli jsme je celým areálem, aby viděly dílny strojních mechaniků, plynařů, tesařů, truhlářů nebo čalouníků. Zavítali jsme i do RVC, kde mohly děti vidět jak funguje vytápění či ohřev vody. 

10.2.2017  Další možnost navštívení naší školy

Školu je možné navštívit kdykoliv po předchozí domluvě. 

Kontaktní osoba pro zájemce o studium:

Komínková Hana

+420 607 063 806

kominkova@soubosonohy.cz

9.2.2017  Jak soutěží žáci oboru čalouník a dekoratér

Učitelé Střední školy stavebních řemesel Brno – Bosonohy, ve spolupráci s Centrem vzdělávání všem a firmou LD – Seating se zúčastnili ve středu 18. ledna soutěže čalouníků a dekoratérů, která se konala na půdě zemské odborné školy LBS Fürstenfeld.

Středa 18. ledna šest hodin ráno. Vyrážíme směr Rakousko a jako téměř každé ráno v tomto roce je rtuť teploměru zamrzlá okolo minus deseti stupňů Celsia, naštěstí nepadá sníh. Jedeme na pozvánízemské odborné školy LBS Fürstenfeld. S touto školou se snažíme navázat spolupráci, zástupci školy a jedna žákyně se zúčastnili naší soutěže čalouníků zatím jako pozorovatelé. Nyní jsme si tedy vyměnili role a jedeme načerpat nové poznatky do Rakouska.

Jak tedy soutěží čalouníci v Rakousku?

Každý čalouník soutěžil sám za sebe a měl splnit několik úkolů.

Pro nás rozhodně zajímavý a podnětný byl úkol první – teoreticky, formou výkresu navrhnout dekoraci kóje s určitým tematickým zaměřením a svůj návrh během vlastní soutěže realizovat. Návrh dekorace si žáci připravovali před vlastní soutěží a jejich úkolem bylo nejen druh a vzor tapety, záclony, závěsu, podlahové krytiny navrhnout, ale tyto materiály si také pro soutěž opatřit. Nutno podotknout, že žáci v Rakousku se učí pro konkrétní firmy a ty své budoucí zaměstnance podporují už během studia. V tomto případě tak, že poskytnou vybrané materiály.

Během soutěže dekoratéři realizují svůj vlastní návrh. Bylo zajímavé pozorovat dívky a hochy při lepení tapet, pokládání koberců, šití, řasení, žehlení a věšení záclon nebo závěsů. Během dne postupně vznikaly kóje: Letní pokoj u moře, V kavárně, Country pokoj vybavený pravým sedlem a jezdeckými botami, Svatební salon nebo Harley Davidson dekorace a další. Zejména na děvčatech bylo vidět, že je tato tvůrčí práce, hraní si s materiály, dekoracemi a doplňky, baví.

Druhé dva úkoly byly opravdu pro čalouníky. Vyrobit celočalouněnou sedačku – podnožku, sedák podnožky s malou pružinovou kostrou s pružinami v sáčcích a s pěnovými materiály. Podnožky byly na závěr součástí čalouněné „kabinky“, proto i zde bylo třeba sladit vzor, barvu potahového materiálu s materiály dekorací. Řemeslnou zručnost museli i rakouští čalouníci předvést při vazbě pružin – zhotovení vázaného pružinového základu.

 

Co říci závěrem? Díky, že jsme se mohli zúčastnit, věříme, že spolupráci s touto školou budeme dále rozvíjet, a že se třeba v příštím školním roce obě školy setkáme při navrhování a tvorbě společných dekorací a výrobků.

8.2.2017  Poděkování z Domova pro seniory na Zastávce.

Z Domova pro seniory na Zastávce přišlo poděkování za darování výrobků z Mistrovství ČR s mezinárodní účastí v oboru vzdělávání 33-59-H/01 Čalouník, které pořádala naše škola spolu s Jihomoravským krajem.

Poděkování

7.2.2017  Přihláška k ubytování pro školní rok 2017/2018

Přihláška k ubytování pro na školní rok 2017/2018 ke stažení zde 

Ceny ubytování, případně stravování nejsou zatím stanoveny - budou zveřejněny v nejbližší době. 

6.2.2017  Slavnostní stužkování maturantů
novinka

Slavnostní stužkování maturantů proběhlo 2. února 2017 v aule Regionálního vzdělávacího centra.

Fotogalerie

3.2.2017  Hlasujte pro svoji školu!
novinka

 

              Hlasujte zde

Za hodnocení můžete vyhrát tablet iPod Mini

2.2.2017   Setkání s historií

30.1.2017

 Setkání s historií

Jsou lidé, kteří dějiny píší. A jsou lidé, na nichž se dějiny podepsaly.

Paní Věra Sosnarová (86), kterou jsme v naší škole moli přivítat 30. 1. 2017, patří mezi ty druhé. I přes svůj pokročilý věk neváhá a seznamuje mladou generaci se svým životním příběhem. Příběhem, na němž se nesmazatelným krvavým písmem krutě podepsala historie bouřlivého 20. století.

Paní Sosnarová téměř hodinu a půl poutavě vyprávěla o svém chudém dětství, ale především mluvila o tom, co se svojí mladší sestrou a svojí matkou, ruskou emigrantkou, prožila v sovětském pracovním táboře (gulagu), tedy na místě, které lze bez nadsázky označit za peklo na zemi.

Její prostá slova nenechala chladným žádného posluchače. Snad každému, kdo se do řeči této ženy pozorně zaposlouchal, se hlavou musely honit neodbytné otázky. Jak mohly dvě nedospělé dívky přežít v kruté zimě, o hladu, při těžké a vyčerpávající práci? Kde se v lidech bere tolik zloby a nenávisti, že se mstí i na bezbranných dětech? Kde zůstaly ve státě, který se vydával za nejsvobodnější zemi na světě, zákon, právo a lidskost? Otázky, na něž se odpovědi hledají jen těžko.

Kdo by se chtěl k příběhu paní Věry Sosnarové vrátit, může tak učinit nad stránkami její knihy Krvavé jahody. Nečeká ho lehká četba.

Co napsat závěrem? „Člověk může

 

31.1.2017  Den otevřených dveří 9.2.2017

"Zájemce provedeme celým areálem, navštívíme

školu, odborný výcvik, domov mládeže

a zodpovíme veškeré případné dotazy".

31.1.2017  Kritéria přijímacího řízení

Kritéria přijímacího řízení uchazečů o studium ve školním roce 2017/2018 a maximální počty přijímaných uchazečů jsou zveřejněny v záložce Studium - Pro zájemce o studium - Přijímací řízení.

27.1.2017  Akce Domova mládeže: Paintball s 23 žáky

Paintball s 23 žáky

Dne 25.1.2017 vyrazila paní vychovatelka Ševčíková s 23 žáky na paintball do Brna. Už podle počtu žáků je evidentní, že o tuto akci byl zájem. Hra vzbudila takový zájem, že v jarních měsících budeme Paintball opakovat - venku s barevnými kuličkami. 

26.1.2017  Stužkování maturantů

Slavnostní stužkování maturantů proběhne 2. února 2017 v aule Regionálního vzdělávacího centra.

Pozvánka na stužkování

26.1.2017  XXIV. ročník mezinárodní výstavy Infotherma 2017
25.1.2017  Žáci z DM se na jeden den stali tvůrci evropské politiky

Žáci z domova mládeže SŠSŘ Brno-Bosonohy se na jeden den stali tvůrci evropské politiky

V pondělí 23. 1. 2017 se 8 žáků ubytovaných na domově mládeže zúčastnilo zajímavého projektu, který pořádala nevládní nezisková organizace EUTIS, založená v roce 2005, jejímž hlavním cílem je prohlubovat povědomí a znalost české široké veřejnosti i specializovaných skupin o Evropské unii. Akce se konala ve Společenském sále radnice Brno - střed, Dominikánská 2.

Program začínal již v 8.30 zahájením semináře a představením projektu. V první části se na 30 mladých lidí z celé jižní Moravy zabývalo interaktivním představením okruhů: Evropská integrace, Česká republika v EU a Instituce a rozhodování v EU. Po přestávce s úžasným občerstvením již pracovali žáci na simulaci jednání Evropské unie a Evropského parlamentu.

V 12.30 byl oběd, tousty, řízečky, káva, pití. I u oběda účastníci debatovali o načatých problémech a vymýšleli další strategie pro jednání.

V odpolední části následoval strukturovaný dialog s mládeží - diskuze s politiky a odborníky. Účastnil se Martin Landa, starosta městské části Brno - střed, Angelika Gergelová, představitelka Eurocentra Brno a zástupce pořádající organizace EUTIS.

V 16.00 následovalo zakončení semináře, vyhlášení 6 nejaktivnějších účastníků semináře, kteří přebrali diplomy a ceny. Celá akce byla zakončena prohlídkou prostor Radnice městské části Brno - střed.

Akce to byla zajímavá, ale taky velmi náročná, jak na sledování programu, soustředěnost na nové poznatky, vyjadřovací schopnosti. Všichni naši účastníci skvěle reprezentovali naši školu a překvapili svými schopnostmi a názory i organizátory akce. Všichni účastníci pak byli pozváni na týdenní setkání v září 2017.

Velký dík všem účastníkům:

Střední škola stavebních řemesel: Ondřej Košík, Petr Surovec, Stanislav Cibulka, Vojtěch Lepka a Marek Klusák
Hotelová škola: Svatomír Urban, Markéta Němcová, Barbora Běčáková

A jak se vám to líbilo?

Barča a Maky: „Tato akce se nám velmi líbila a odnesly jsme si z ní mnoho užitečných informací a zkušeností. Líbilo se nám, že si každý mohl prosadit svůj názor a že ve skupinkách probíhala skvělá spolupráce.“

13.1.2017  Talentová zkouška 10. a 12. 1. 2017 - výsledky

Seznam přijatých uchazečů

Obor:  82-51-L/02 Uměleckořemeslné zpracování dřeva

registrační číslo

UŘZD2017/1-4

UŘZD2017/1-11

UŘZD2017/1-5

UŘZD2017/1-7

UŘZD2017/1-9

UŘZD2017/1-6

UŘZD2017/1-12 - přijat i na obor umělecký truhlář a řezbář

UŘZD2017/1-1

UŘZD2017/1-8

UŘZD2017/1-2

 

Obor:  82-51-H/02 Umělecký truhlář a řezbář

registrační číslo

UTR2017/1-4

UTR2017/1-3

UTR2017/1-2

UTR2017/1-1

11.1.2017  Návštěva ZŠ Ostrovačice v naší škole

Ze ZŠ Ostrovačice přišla tato reakce: 

V rámci předmětu volba povolání žáci osmých ročníků navštívili Střední školu stavebních řemesel Bosonohy. Strávili zde páteční dopoledne, během kterého se jim věnovali učitelé a studenti této školy. Pedagogové žáky seznámili s kritérii přijímacích zkoušek a s obory, které se zde vyučují. Po té se naši žáci rozdělili do čtyř skupin. Postupně prošli dílnami, v kterých si mohli pod vedením pedagogů a mistrů vyrobit dřevěné autíčko, vyřezat nějaké zvíře či hvězdu, zhotovit píšťalku z plechu nebo vyzkoušet ovládání CNC stroje. Žáci o tomto dopoledni napsali:

„Dozvěděla jsem se mnoho informací a mohla jsem vyrábět různé věci. Také bylo hezké, jak nám studenti pomáhali.“

„V Bosonohách se mi nejvíc líbil stroj, který umí do dřeva vyřezávat různé nápisy nebo obrázky, dále výroba autíčka a 3D tiskárna.“

„Bylo to hezké a naučné. Nejvíc se mi líbily dílny, protože tam jsme mohli zkusit, co a jak se dělá.“

„V Bosonohách se mi nejvíc líbila práce se dřevem, zajímal mě 3D tisk a CNC stroj. Možná bych chtěl být truhlářem.“

„Exkurze se mi moc líbila, nejvíce CNC stroj. Moc mě nezaujalo topení a bojlery. Bála jsem se pily. Líbila se mi výroba píšťalek a že to nešlo klukům. Fajn den.“

Všem pedagogům a studentům Střední školy stavebních řemesel Bosonohy bych chtěla poděkovat za vstřícné přijetí, přínosné informace pro naše žáky a velmi pěkně připravené dílny, které měly největší ohlas. Není nad to, vyrobit si věc vlastníma rukama!

Mgr. Gabriela Kadlecová, RNDr. Hana Nováková   

10.1.2017  Olympia Brno 27. - 29. 1. 2017

Během studia můžeš získat i více výučních listů, nemusíš volit jen jeden obor - škola ti vyjde vstříc. 

Veškerá výuka probíhá v jednom areálu. Škola poskytuje také stipendia a finanční odměny již během studia!

Přímo na stánku si budeš moct vyzkoušet virtuální svařováni a řezbářské práce.

21.12.2016  Vánoční přání PF 2017
novinka

Přejeme klidné prožití vánočních svátků a do nadcházejícího roku stálé zdraví, spokojenost, mnoho osobních a pracovních úspěchů

14.12.2016  Pozvánka na florbalový zápas
7.12.2016  Setkání úspěšných žáků škol s představiteli JMK

Představitelé Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem v úterý 6. prosince 2016 předali ocenění žákům středních škol z Jihomoravského kraje, kteří dosáhli úspěchů (1. – 3. míst) v celostátních a mezinárodních kolech vědomostních soutěží a soutěží odborných dovedností zařazených do přehlídky České ručičky, která je vyhlašována Jihomoravským krajem.

Hejtman Šimek v prostorách zastupitelského sálu sídla Jihomoravského kraje přítomným poděkoval za úspěšnou reprezentaci Jihomoravského kraje a popřál hodně úspěchů v budoucím pracovním i osobním životě. Součástí slavnostního ceremoniálu bylo také přivítání nových účastníků Programu podpory nadaných studentů, který realizuje Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu. Nechybělo ani rozloučení se studenty, jež program úspěšně ukončili. 

Naši ocenění žáci:

Patrik Badin a Bruno Houser 1. místo SOD Pokrývač

 

Jakub Vaňáček a Josef Zugar 3. místo SOD Kominík

 

6.12.2016  Mikulášská besídka v mateřské školce

Mikulášská besídka v mateřské školce 

V pondělí 5. prosince 2016 uspořádali žáci našeho domova mládeže již druhou mikulášskou besídku pro Mateřskou školku Šrámkova 14 v Brně na Lesné.

Besídka byla vyvrcholením dvouměsíčních příprav, kdy se vybírali dobrovolníci, vymýšleli jsme se aktivity pro děti, šily se kostýmy pro Mikuláše, čerty a andílky, dolaďovaly se křídla, rohy, kožichy, vymýšlelo maskování.

Do školky jsme dojeli již před devátou a začali přípravy na akci, 9 žáků mělo za úkol program ve třech třídách, takže se malovalo, vystřihovaly se hvězdičky, povídalo se a čekalo na příchod Mikuláše a jiných pohádkových bytostí.

Děti byly v napětí, kdy už to začne. Příchod dvou Mikulášů, dvou andělů a čtyř čertů vyvolal velké pozdvižení, i když děti věděly, že přijdou hodní čerti, tak si přeci jen nebyly jisti, jak to dopadne, tak mávaly peříčky proti čertům jako o život. A když Mikuláš začal číst ze zlaté knihy zlobivce, bylo by slyšet i spadnout špendlík. Mikuláš probral prohřešky, děti slíbily, že budou hodné a odříkaly básničky, andílci rozdali sladkosti, zahrálo se na klavír a zazpívali se koledy. Na závěr dostala mateřská školka z projektu živá zahrada ptačí budku, ze které měli všichni velkou radost.

Akce se moc vydařila, děti byly rádi, že je čerti neodnesly, naši dobrovolníci byli spokojeni se svými výkony v roli dospělých, paní ředitelka nám všem děkovala a my slíbili, že pro děti uděláme na den dětí pouť, takže zase máme o ledasčem přemýšlet a pomalu chystat další akci.

Velký dík patří paní vychovatelce Ševčíkové, která akci chystala a vybírala dobrovolníky, potom celou akci doprovázela a koordinovala.

A nejvíc děkujeme 18 našim dobrovolníkům:

Žáci naší školy:

Denis Kunc, Jaroslav Bečka, Radim Matyščák, Marie Struhárová, Lucie Fridrichová, Lubomír Teplý, Stanislav Cibulka, Ondřej Košík, Petr Surovec, Petr Nevěčný, Vojtěch Lepka, Milena Koktová, Dominik Hajný

Z ostatních škol (Hotelová škola a SPŠ):

Svatomír Urban, Markéta Němcová, Barbora Bečáková, Bohuslava Plachá, Veronika Bačovská

1.12.2016  Video ze soutěže čalouníků

30.11.2016  Cena hejtmana JMK za společenskou odpovědnost

Střední škola stavebních řemesel Brno - Bosonohy se i v druhém ročníku Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost ve veřejném sektoru umístila na medailové pozici.

Tisková zpráva zde

 


 

30.11.2016  Řemeslná dílna v Bratčicích

V neděli dne 27. 11. 2016 od 15.00 hod do 19.00 se konalo slavnostní rozsvícení vánočního stromku v Bratčicích, kde se zúčastnila i naše škola s řemeslnou dílnou pro děti v rámci náboru. Ve svém volném čase zde byli učitelé odborného výcviku Karel Malý a Dana Varvařovská a žáci Ondřej Košík a Jožka Klvaň. Tímto všem moc děkujeme, návštěvnost byla hojná i přes zimní studené počasí. Dětem se práce - vyrábění píšťalek a vyřezávání různých tvarů ze dřeva moc líbila.

30.11.2016  Učitel OV Roman Slaný hostem na ČT2 v pořadu Dobré ráno

Dne 30. 11. 2016 byl náš učitel Roman Slaný hostem v pořadu Dobré ráno.

Záznam pořadu můžete zhlédnout zde

 

29.11.2016  Obsadili jsme2. místo na turnaji čtyř DM ve futsale

2. místo na turnaji čtyř DM ve futsale

Turnaj 4 domovů mládeže ve futsalu – 29. 11. 2016 V úterý 29. listopadu 2016 se konal turnaj domovů mládeže, který pořádala Střední škola polytechnická Jílová 36g.

Náš domov mládeže reprezentovali: Ondřej Košík, Martin Svoboda, David Viktorin, Denys Koval, Michailo Koban, Dominik Jeřábek, Jiří Hejtmánek, Lukáš Večeřa, Vojtěch Fajkus, Petr Adámek a Lubomír Teplý. Dále se účastnily Domov mládeže Klášterského a Čichnova.

První zápas hrála Jílová s Čichnovou a kluci z Čichnové porazili Jílovou 2:1, i když hráli jen v šesti, my hráli druhý a třetí zápas, s kluky z Klášterského i s Spoji jsme vyhráli, pak jsme dva zápasy stáli a poslední zápas jsme hráli o vítezství s Jílovou, bohužel jsme prohráli 1:2, ale na vítězství jsme potřebovali nejmíň remízu, takže Klášterského nevyhrálo ani jednou a ostatní domovy měly po 6 bodech, tam bohužel na skóre vyhrála Čichnova, my jsme získali krásné 2. místo, diplom, pohár a všichni kluci medaile. A k tomu drobné občerstvení – pitný režim a každý tatranku. Turnaj končil až v 19.00 slavnostním zakončením. Všichni byli spokojeni z pěkné hry, všichni naši kluci hráli s plným nasazením, zejména moc pěkný výkon podal brankář Petr Adámek, a to polovina družstva již měla za sebou dopolední florbalový turnaj.  

28.11.2016  Úspěch v mezinárodní soutěži čalouníků
novinka

Žáci naší školy Sabina Nováková a Josef Klvaň vyhráli 6. ročník Mistrovství ČR s mezinárodní účastí v oboru vzdělávání 33-59-H/01 Čalouník. Soutěž se konala ve dnech 25. a 26. listopadu u příležitosti Veletrhu středních škol na výstavišti v Brně.
Výsledková listina
Fotogalerie
Video

 

 

28.11.2016  1. kolo talentových zkoušek proběhne 10. a 12. 1. 2017
28.11.2016  Ocenění školy

DALŠÍ VÝZNAMNÉ OCENĚNÍ PRO SŠSŘ BRNO-BOSONOHY
Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, obdržela 25. 11. 2016 při příležitosti XXII. Veletrhu středních škol další hodnotný titul „ŠKOLA PODPORUJÍCÍ ŘEMESLA.“
Tento titul udělovaný zástupci předních firem z celé České republiky je pro nás nejen užitečnou zpětnou vazbou, ale doufáme, že i cennou informací a vodítkem pro uchazeče, případně jejich rodiče hledající správnou volbu pro přípravu na budoucí kariéru svých dětí.
Tato soutěž je součástí prestižních Výročních cen Klubu zaměstnavatelů, kam patří také kategorie Sodexo Zaměstnavatel roku, Cena personalistů za nejlepší HR projekt, nebo Osobnost HR.

Vypracoval: Mgr. Knapil M.
Brno 28. 11. 2016

 

27.11.2016  Třídní schůzky
26.11.2016  Upozornění: Přihlášky k maturitě - jaro 2017 !!!
22.11.2016  POZVÁNKA NA VÝSTAVU

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu           "TECHNICKÉ KRESLENÍ A ZOBRAZOVÁNÍ"
Výstava potrvá do 31.3. 2017. 

Jedním z exponátů je snaha oživit návrat k tradicím formou výroby dlabaných úlů – tzv. klátů. Předlohou pro výrobu dlabaných úlů byly fotografie historických exponátů a pracovní výkresová dokumentace. 

Jako materiál pro výrobu těla klátů je použitý topol, šindel a zadní dvířka jsou zhotovována ze smrku, řezba, zakončení střechy a včelařské rámečky jsou vyráběné z lipového dřeva. Většina práce spojené s výrobou klátů je prováděna ručně, jen některé operace byly prováděny za pomocí speciálního nářadí a pomůcek. Po týdnech usilovné práce vznikl vybavený klát, který budí zaslouženou pozornost veřejnosti.

Dalším exponátem je čalouněné křeslo, které bylo kompletně vyrobeno žáky oboru truhlář a čalouník. Křeslo byl původní návrh prof. Halabaly ze třicátých let 20. století. I tento výrobek, byl zhotoven podle předem připravené výkresové dokumentace, která je součástí expozice.

Dále zde Střední škola stavebních řemesel Brno - Bosonohy představuje renesanční sekretář VARGUENO. Jedná se o cestovní psací sekretář, který se skládá ze dvou dílců a tím je usnadněna jeho přeprava. Sekretář je vyroben z ořechového dřeva, rohové spoje korposu a zásuvek jsou zhotoveny na šikmé ozuby – cinky.

Všechny výrobky reprezentují činnost žáků Střední školy stavebních řemesel Brno-Bosonohy a dovednost současných řemeslníků.

Během výstavy budou mít návštěvníci možnost si vyzkoušet virtuální svařování s kompletním vyhodnocením svého sváru.

Více o výstavě zde 

 

22.11.2016  Prestižní ocenění pro ředitele školy Ing.Hypra
novinka

Cenu Jihomoravského kraje letos získalo celkem 26 osobností jižní Moravy. Zastupitelstvo Jihomoravského kraje se rozhodlo udělit Cenu Jihomoravského kraje 2016, za práci s mládeží Ing.Josefu Hyprovi. Slavnostní předání tohoto nejvyššího jihomoravského ocenění se uskutečnilo v sobotu 12. listopadu 2016 na zámku ve Slavkově u Brna.

 

Jihomoravský kraj Vzdělávání všem Evropský sociální fond Hlasujte