Archiv novinek

Novinky

6.12.2018  Mikuláš na SŠSŘ Brno-Bosonohy
novinka

Dne 6.12. navštívil SŠSŘ Brno-Bosonohy Mikuláš v doprovodu čertů a andělů. Tato akce proběhla za účasti studentů této školy a dvou pedagogů.
Akce sklidila velký úspěch.

 

 

 

3.12.2018  Dny otevřených dveří
novinka

Termíny DOD 2018/2019:

7. a 8. 12. 2018

10. a 24. 1. 2019

7. 2. 2019

Čtvrtek a pátek od 9.00 do 17.00 hod.

Sobota od 8.00 do 13.00 hod.

 

Více informací k DOD: 

https://www.soubosonohy.cz/dny-otevrenych-dveri 

 

23.11.2018  OBORY S TALENTOVOU ZKOUŠKOU
8.11.2018  Opravovali jsme starý nábytek
novinka


Žáci oboru Uměleckořemeslné zpracování dřeva se podíleli na opravě historického nábytku.
Video z průběhu opravy.

11.9.2018  Ocenění od živéfirmy.cz
novinka

 

Pro školní rok 2018/2019 jsme obdrželi certifikát SPOLEHLIVÁ FIRMA od společnosti živéfirmy.cz

18.12.2018  DM: Záliba Jendy Přibyla

Záliba Jendy Přibyla

Jmenuji se Jan Přibyl a pocházím z malého města na Vysočině, které nese příznačný název Velké Meziříčí. A to hlavně proto, že leží mezi dvěma řekami.

K šermu a historii jsem se dostal již v útlém mládí, kdy mě mojí rodiče (aktivně šermující již řadu let) brali sebou na různé šermířské akce. Na takových akcích se lidem ukazuje, jak to kdysi chodilo, co se týče oblečení, zbraní a života vůbec. Při různých příležitostech městských oslav a výročí se provádí ukázky, které mají lidem připomenout, že ne vždy ležel na stole počítač a plný talíř. Hlavní náplní těchto představení je šerm, divadlo a pak také ukázky mučení a mučicích nástrojů.

Celý článek včetně fotografií zde

18.12.2018  DM: Vánoční večírek

Vánoční večírek domova mládeže

Ve středu 12. 12. 2018 si žáci ubytovaní na domově mládeže uspořádali vánoční večírek pod vedením vychovatelek Ivy Mlaskačové a Radmily Ševčíkové.  Sešli se v hojném počtu – 50 žáků, upravili slavnostně jídelnu – ubrusy, svíčky, vánoční výzdobu, občerstvení. Popíjel se tradiční vánoční punč a během celého večírku na všechny dýchala pohodová vánoční atmosféra.

Ondřej Tichý se ujal moderování celého programu. Nejprve bylo vyhodnocení akcí a soutěží, kde každý odměněný
si mohl vybrat cenu z tomboly. Pak jsme se přenesli do středověku. Seznámili jsme se s různými technikami a nástroji na mučení. Historickým obdobím středověku nás odborně provedl Jan Přibyl se svými pomocníky.

Dobrovolníci si pak lámali hlavu s úkolem, který dával již Leonardo da Vinci svým studentům: dvojice si uvázaly kolem obou zápěstí provázek, který si vzájemně překřížili a snažili se od sebe oddělit, aniž by něco rozvazovaly.

Večer pokračoval úžasným vystoupením dvou krojovaných verbířů, kteří předvedli svoje folklorní vystoupení zpěvu
a tance, potom zájemce učili základy verbování a vrtěné. Seznámili přítomné se svými rozdílnými kroji.

Večírek se velmi vydařil, všichni pomohli uklidit jídelnu do původního stavu a za to si vybrat další dárek.

Poděkování patří i našim milým hostům paní Ivaně Fischerové a panu Markovi Weinštukovi, kteří neváhali strávit svůj volný čas s námi.

Největší poděkování věnujeme zaměstnancům školy, kteří přispěli do tomboly a případně i na občerstvení.

Všem přejeme krásné klidné, pohodové svátky a děkujeme za spolupráci.

Fotografie z vánočního večírku zde

Kolektiv vychovatelů DM při SŠSŘ Brno - Bosonohy

 

17.12.2018  DM: Leptání na sklo

LEPTÁNÍ NA SKLO

Ve čtvrtek 13. 12. 2018 se 8 žáků ubytovaných na domově mládeže zúčastnilo kreativního tvoření, které pořádalo ústředí ASK ČR.

Na programu bylo zdobení skla metodou leptání. Zájemci si vytvořili 2 skleničky s různými motivy, jak vánočními tak i podle své fantazie. Ze skleničky s vánočním motivem si vytvořili svícen s led svíčkou a umělým sněhem na štědrovečerní stůl.

Akce se zúčastnili: Markéta Němcová, Denis Kunc, Lubomír Hájek, Martin Chramosta, Vojtěch Lepka, Svatava Habrdlová, Jaroslav Bečka a Alexej Gujda.

Tímto chceme poděkovat pořadatelům, neboť všechen materiál byl zdarma v rámci projektu a zúčastnění si odnesli krásné originální vánoční dárky.

Akci zajistila paní vychovatelka Alena Šikulová.

6.12.2018  DM: Mikulášská besídka v MŠ Šrámkova

Mikulášská besídka v Mateřské škole Šrámkova 14

Po dlouhých přípravách na besídku – chystání kostýmů a masek, vymýšlení programu, jsme se vypravili do mateřské školy na Lesné.

Celkem bylo zapojeno 16 žáků z domova mládeže pod vedením paní vychovatelky Ševčíkové.

Polovina žáků zajišťovala program v jednotlivých třídách.

Děti z první a druhé třídy vytvářely řetěz z připravených barevných papírů, vystřihovaly a vybarvovaly vločky a ty nejmenší děti vymalovávaly obrázky s mikulášským motivem.

Ve třetí třídě probíhal program pod vedením paní vychovatelky Mlaskačové a čtyř našich žáků, kteří se několik odpolední učili tuto metodu – Big shot. Pomocí Big shotu vyřezávali různé motivy z barevného papíru – sněhuláky, sněhové vločky, stromečky v lese, ptáčky, andělíčky a zvířátka. K tomuto zajímavému tvoření se připojilo celkem 25 dětí.

Po skončení připravených programů zavítal mezi děti Mikuláš s pěti čerty a dvěma anděli a navštívili jednotlivé třídy. Mikuláš ze zlaté knihy přečetl jména zlobivců, kteří museli slíbit, že se polepší. Děti dostaly balíčky a na oplátku Mikuláši zazpívaly čertovské písničky.

Všichni naši žáci se aktivně zapojili, byli k dětem přátelští a milí, a tím vzorně reprezentovali naší školu.

Paní ředitelka pochválila náš program a přeje si další spolupráci.

6.12.2018  DM: Propojení generací přes výtvarné tvoření

Propojení generací přes výtvarné tvoření

Žáci SŠSŘ Brno-Bosonohy a děti MŠ Šrámkova, Brno

V letošním školním roce jsme se ve výtvarném kroužku začali seznamovat s další výtvarnou technikou: je to scrapbooking a cardmaking.

V obou případech pracujeme s papírem a vdechujeme mu život. Učíme se pracovat s Big Shotem – mechanickým lisem na papír, který vyřezává pomocí šablon a embossuje papír (= vytváří reliéf pomocí plastových kapes).

První odpoledne se členové klubu seznamovali s anglickými názvy jednotlivých pomůcek, rozeznávali různé druhy papírů, učili se jak použít jednotlivé vyřezávací šablony… V příštích dnech už přicházeli na různé vychytávky, předávali si zkušenosti a nápady. Pomocí Big shotu vyřezávali různé motivy z barevného papíru – sněhuláky, sněhové vločky, stromečky v lese, ptáčky, andělíčky a zvířátka. Připravovali materiál ke tvoření pro 25 dětí.

V rámci projektu „Propojení generací přes výtvarné tvoření“ navštívili členové našeho středoškolského klubu děti v mateřské škole a stali se na jedno dopoledne lektory výtvarné činnosti. Dětem rozdali barevné čtvrtky, lepidla
a pastelky. Společně nalepovali jednotlivé motivy, které připravovali v předešlých dnech na papír, děti ještě domalovaly obrázky pastelkami.

Ve výtvarném kroužku jsme vyráběli také různé přívěsky a náušnice pomocí smaltovacích prášků a tyto výrobky jsme naaranžovali na kartičky s embosovanými motivy.

3.12.2018  Přípravné kurzy pro rok 2019

Přípravné kurzy pro rok 2019

Od ledna 2019 otevírá úsek celoživotního učení přípravné kurzy: Kominík, Zedník, Tesař, Truhlář, Instalatér, Čalouník, Kamnář montér topidel, Mechanik plynových zařízení.

Stále máte možnost se přihlásit. Přihlášku naleznete na: www.soubosonohy.cz/formular.

 

Více informací:

Ing. Jiří Košťál,

tel. 603 464 665,

e-mail: kostal@soubosonohy.cz

 

28.11.2018  Další vítězství v soutěži Jihomoravská hvězda

Při zahájení Veletrhu středních škol na brněnské výstavišti dne 22. 11. 2018 byl vyhodnocen 3. ročník soutěže Jihomoravská hvězda o nejlepší technickou učební pomůcku. V této soutěži se naše škola opět zvítězila, tentokrát v kategorii ZŠ I. s výrobkem Křeslo a stolek spojené na pružinový CNC spoj.

20.11.2018  Mimořádný DOD - 22.11.2018 /čtvrtek/
novinka

 

V rámci Veletrhu středních škol a dalšího vzdělávání, konaného ve dnech 22. - 24.11. 2018, jsme pro zájemce o naši školu připravili MIMOŘÁDNÝ DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ již ve čtvrtek 22.11. od 9.00 do 17. hodin. 

 

20.11.2018  Video z výroby Moravských klátů

Výroba Moravských klátů u Romana Slaného v Řícmanicích.

 

20.11.2018  DM: Propojení generací přes výtvarné tvoření

Propojení generací přes výtvarné tvoření 

Žáci SŠSŘ Brno-Bosonohy a Senior klub Brno-Bosonohy

Po dlouhých přípravách a školení našich mladých lektorů jsme se pustili do realizace závěrečné fáze projektu.

Pro účastníky projektu byly přichystány stoly s výtvarným materiálem, názornými ukázkami technik dekorování hedvábí, nejzajímavější publikace o Číně a Japonsku, materiály a literatura o hedvábí a o technice balení dárků – Furošiki.

Ve čtvrtek 15. 11. 2018 od 16 hodin se sešli členové středoškolského klubu v počtu deseti žáků a pozvání přijalo také sedm seniorů z Klubu seniorů v Brně Bosonohách a šest zaměstnanců naší školy.

Nejprve koordinátorka projektu Iva Bednářová Mlaskačová přivítala budoucí výtvarníky. Seznámila je s historií výroby hedvábí, které se pro tento projektový den stalo nejdůležitější komoditou. Účastníci projektu se dozvěděli informace o barvách a možnostech prolínání barev a tvoření různých efektů. Kromě tradičního použití hedvábných šátků se seznámili účastníci se starou japonskou technikou využití šátků na balení dárků. A nastal čas praktického tvoření. Bylo z čeho vybírat: k dispozici byly šátky a šály různých velikostí, polštářky, kravaty a obaly na brýle. Po přeprání polotovarů od možné impregnace se nejprve pustili do skládání, rolování a gumičkování hedvábného polotovaru. Pak probíhalo velké rozhodování o barevné kombinaci. Následovalo nanášení barev pomocí kapátek a štětců. Někteří použili i hrubou sůl pro další efekty. Tím první část projektu končila, protože se čekalo na přirozené schnutí výrobků.

Během tvoření bylo možné se občerstvit kávou a čajem, ochutnávaly se sušené a mražené moruše, většina z účastníků tyto plody dříve neochutnala. Během tvoření docházelo k přirozenému propojení účastníků projektu, předávaly se nově nabité zkušenosti a dojmy. Akce splnila naše očekávání.

V pondělí 19. 11. 2018 od 15 hodin probíhala další fáze projektu, této části se však zúčastnili již jen naši žáci – členi Senior klubu a zaměstnanci měli za úkol tu to část provést individuálně. Pro všechny nastal okamžik překvapení, kdy každý rozbalil a poprvé spatřil svůj výtvor v plné kráse. Aby si tato krása uchovala barvy, bylo třeba důkladně zažehlit – zafixovat barvy.

Projekt „Propojení generací přes výtvarné tvoření“ se uskutečnil díky finanční podpoře Asociace středoškolských klubů České republiky, z. s. a podpory Jihomoravského kraje.

19.11.2018  ČT Dobré ráno: Kutilská dílna

Ukážeme si, jak se stát opravdovým kutilem. Truhlář Roman Slaný se svými učni nás naučí pracovat se dřevem.

Česká televize: Dobré ráno - 1.vstup

Česká televize: Dobré ráno - 2.vstup

Česká televize: Dobré ráno - 3.vstup

Česká televize: Dobré ráno - 4. vstup

19.11.2018  Třídní schůzky s rodiči

Třídní schůzky s rodiči žáků se konají dne 28. 11. 2018 od 16.00 hod. v prostorách úseku teoretického vyučování. 
Program: 16.00 hod. – 17.00 hod. – informace TU a UOV ve třídách
                  17.00 hod. – 18.00 hod. – individuální informace učitelů v kabinetech

Školní psycholožka bude k dispozici rodičům od 16.30 hod. do 18.00 hod. v budově F, učebna 104.

pro rozmístění do tříd klikněte zde

16.11.2018  DM: JumpPark

JumpPark

Dne 15.11. vyrazila paní vychovatelka Ševčíková s vybranými žáky do JumParku. 

Trampolínový park je nový způsob pro lidi všech věkových kategorií, jak se pořádně zabavit a při tom se dostat do formy. JumpPark je nový ultimátní druh zábavy, kterým posílíte celé tělo! Představte si trampolíny od stěny k stěně, spojené dohromady, aby utvořili jeden velký celek, dokud oči dohlédnou. Teď si představte trampolíny natočené tak, aby tvořili stěny, a vy by jste se mohli odrážet od stěn!

12.11.2018  exkurze ve firmě Innogy v Brně

Dne 7. 11.2018 proběhla exkurze ve firmě Innogy v Brně, Plynárenská 499/1, 602 00 Brno-střed, v expozici Plamínek. Tuto zajímavou expozici absolvovali žáci oboru mechanik plynových zařízení třetího ročníku. 
Žáci se dozvěděli o historii plynárenství v Brně a v celé ČR. Prohlédli si vystavené exponáty – historické plynoměry, mincovní plynoměry, plynové loknovače, žehličky, ledničky a mlýnky, plynové spotřebiče. Vyzkoušeli si montáž nového plynoměru a vyzkoušeli detektor úniku plynu.

30.10.2018  Zahraniční cesta - Polsko Lodz

Dne 22. 10. 2018 jsme se s žáky studijního oboru stavební provoz tříd SP/PT1 a SP/PT2 zúčastnili zahraniční cesty do polské partnerské školy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych v Lodži v rámci projektu „Do světa“. Účelem návštěvy bylo prohloubení odborných znalostí a dovedností v oblasti stavebnictví a prohloubení stávající spolupráce se zmíněnou školou. Během pobytu byl pro nás připraven program, kde jsme se účastnily výuky odborných předmětů, jako je technologie, mechanika, CAD systémy a odborný výcvik. Po skončení výuky jsme poznávali krásy polského města Lodž a Zakopanego. Tato zahraniční cesta byla velkým přínosem, nasbírali jsme zde  mnoho nových poznatků, praktických i jazykových zkušeností.

25.10.2018  Až 4 500 Kč měsíčně - stipendijní program od innogy

25.10.2018  Exkurze - Státní zámek Vranov nad Dyjí

Státní zámek Vranov nad Dyjí

Národní památkový ústav ÚPS v Kroměříži povolil žákům čtvrtého ročníku oboru uměleckořemeslné zpracování dřeva a pedagogickému doprovodu návštěvu Státního zámku Vranov nad Dyjí včetně depozitářů.

Při návštěvě zámku 25. 10. 2018 se nás ujal kastelán Bc. Radek Ryšavý. Po stručném seznámení s historií zámku jsme s panem kastelánem prošli interiéry. Během prohlídky diskutoval s našimi žáky o vystaveném nábytku, jeho konstrukcích, povrchové úpravě a slohovém zařazení. Žáci si mohli podrobně prohlédnout jednotlivé kusy nábytku a získali informace, které se při běžné návštěvě nedozví.

Tímto bych ráda poděkovala panu kastelánovi Bc. Radku Ryšavému za informace, inspiraci a příjemně strávený den.

   

 

24.10.2018  DM: Dlabání dýní

Dlabání dýní

Víte, že dnešní Halloween není jen americký svátek? Naši předkové místo dýní vyřezávali lampičky z cukrové nebo krmné řepy. Ty je měly díky světlu chránit před duchy a temnými silami.

A naši ubytování se pustili do tvoření proto, aby ukázali svoji šikovnost a kreativitu. Jako vždy je možné hlasovat, která dýně je ta NEJ. Odměny pro naše kreativce rozdáme na Tradičním vánočním večírku.

Želízko v ohni mají tito ubytovaní: Milena Koktová, Marie Struhárová, Jan Balík, Jan Přibyl, Vítězslav Stehlík, Lubomír Hájek, Martin Chramosta, Jaroslav Bečka, Stanislav Cibulka.

Všechny dýně si můžete prohlédnout zde

23.10.2018  Exkurze ČOV Modřice

Exkurze ČOV Modřice 

Dne 17. 10. 2018 se třída I1 oboru instalatér zúčastnila exkurze do ČOV v Brně – Modřicích, Chrlická 552, 664 42 Modřice.
Čistírna odpadních vod v Modřicích, slouží k čistění odpadních vod přiváděných systémem kanalizačních stok z města Brna a jsou na ni napojeny ČOV ještě města Kuřim, a Modřice, obce Želešice, Česká u Brna., Šlapanice, Šlapanice-Bedřichovice, Ostopovice, Moravské Knínice, Lipůvku, Podolí, Ponětovice a Rozdrojovice. 
Žáci si prohlédli za odborného výkladu všechny fáze mechanicko-biologického čištění.

Vypracovala: Ing. Bočková

Větší náhled fotografií zde

22.10.2018  Upozornění ke stravování

Upozornění

Stravu na středu 31. 10. 2018 lze objednat na terminálech nejpozději v pátek 26. 10. 2018 do 10.30 h. 

Po tomto termínu nebude možné objednat nebo zrušit stravu na terminálech ani u paní Sobkové. Pozdější objednávky nebudou akceptovány!

19.10.2018  DM: Lanové centrum

Lanové centrum

Ve čtvrtek 20. 9. jsem se s členy klubu ASK vydali do Lanového centra Proud zažít netradiční a hlavně adrenalinovou aktivitu. 14 žáků, především z prvního ročníku se naučili jistit na nízkých i vysokých lanových překážkách a poté se je vyrazili zdolávat. Překážky jsou ve 13-ti metrech nad zemí, takže nejde jen o fyzickou obtížnost, ale především o psychickou obtížnost spojenou se strachem z výšky. Vrcholem tříhodinového programu byl Big Swing – obrovská houpačka, kterou si vyzkoušeli všichni žáci, někteří hned dvakrát.

18.10.2018  DM: Gabiony – hrajeme si s kameny

Gabiony – hrajeme si s kameny

Přes letní prázdniny jsme nabrali sílu a inspiraci pro další kreativní činnost. Podzimní sluníčko nás vytáhlo ven, abychom odplevelili vysázené gabiony, položili šlapákovou cestičku k námi vyrobeným lavičkám a zpevnili placatými kameny prostor u gabionů.

Členové našeho školního klubu pracovali s velkým nasazením, už při realizaci úprav se zastavovali kolemjdoucí a obdivovali, jak krásně se dá zvelebit místo k odpočinku.

Samozřejmě při tak pilné práci bylo třeba doplnit energii a tak se naši pracanti občerstvovali čajem, kávou, slupli plněné bagety, pochutnali si na perníku a tatrankách.

V zimě budeme přemýšlet o dalším vylepšení této relaxační zóny a pak se na jaře zase pustíme do práce.

15.10.2018  DM: Dobrovolnický projekt 72 hodin 2018

Dobrovolnický projekt 72 hodin 2018

Jak se říká „Do třetice všeho dobrého“, i letos jsme se zapojili do celorepublikového dobrovolnického projektu 72 hodin. Náš projekt jsme nazvali Dobrovolníci každým coulem.

Do zvelebování okolí internátu a školy se pustilo 20 našich ubytovaných. Pracovali na úklidu travnatých a zpevněných ploch, zdokonalili ptačí pítka, vysázeli „motýlí keře“, které budou svojí vůní a nektarem lákat motýly a ostatní hmyz.

Během dvou dnů zaplnili bioodpadem jeden velký kontejner.

Samozřejmě při tak pilné práci bylo třeba doplnit energii a tak se naši pracanti občerstvovali čajem, kávou, slupli plněné bagety, pochutnali si na perníku a tatrankách.

Všichni si zaslouží velký obdiv, že vydrželi to vražedné tempo a že jim není lhostejné jejich okolí.

Děkujeme a snad zase za rok……..na akci 72 hodin.

Fotky ve větším rozlišení zde 

10.10.2018  Hodnocení školení Technické MŠ
9.10.2018  DM: Výstava Barvy podzimu a tropických motýlů

Výstava Barvy podzimu a tropických motýlů.

Z chladného říjnového dne jsme se ocitli jako mávnutím proutku v teple a vlhku tropického skleníku. Okolo nás poletovali nádherní tropičtí motýli, sedali na pestrobarevné květiny. Občas si pochutnávali na připraveném tropickém ovoci.

Už víme, že jejich život začal malinkým vajíčkem nakladeným samičkou na list živné rostliny pro budoucí housenky. Po vylíhnutí se housenky krmily, pak se zakuklily a putovaly v polystyrénové krabičce z anglického Stratfordu až do brněnské botanické zahrady.

Mohli jsme pozorovat, jak se motýli líhnou, někteří už svoji pouť zase končili.

Také jsme si udělali radost nákupem kaktusu, orchidejí a sukulentů.

A samozřejmě jsme trávili čas u masožravek, ale na internát jsme se vrátili všichni a v pořádku.


4.10.2018  EXKURZE - FOR INTERIOR Praha

FOR INTERIOR Praha

Dne 4. 10. 2018 žáci třetího a čtvrtého ročníku oboru uměleckořemeslné zpracování dřeva navštívili Mezinárodní veletrh nábytku, interiérů a bytových doplňků „FOR INTERIOR“ v Praze - Letňanech. Žáci si v jednotlivých pavilonech prohlédli novinky od českých i zahraničních firem a mohli načerpat mnoho zajímavých informací.

Zvláště se zájmem si žáci prohlédli tzv. „Muczka hall“, kde světoznámý umělec Joe Muczka jr. propojil umění a desing a předvedl využití tohoto propojení v interiéru. 

 

 

 

 

 

25.9.2018  Video z oslav 60 let od založení školy

18.9.2018  Video z přijímání žáků 1. ročníků do stavu učňovského

11.9.2018  8. září se u nás po celý den slavilo

Střední škola stavebních řemesel Brno Bosonohy má na svém kontě zhruba 10 000 absolventů, vyučovaly na ní stovky učitelů a mistrů, a učením se řemeslu strávili její žáci víc než 30 000 000 hodin

Program a více o akci zde
Fotografie z oslav
Video

V sobotu 8. září 2018 se v areálu Střední školy stavebních řemesel Brno – Bosonohy po celý den slavilo. 

Čest nejen škole a její minulosti a budoucnosti, ale řemeslům jako takovým vzdalo vedení školy velkou akcí pro celou rodinu. Zástupci školy pojali výročí 60 let její existence jako příležitost k velkému setkání se s bývalými absolventy, pedagogy i budoucností školy – rodinami s dětmi. Otevřeli tak své dílny i celý areál všem návštěvníkům a zajistili zábavný kulturní program po celý den.

Střední škola stavebních řemesel Brno Bosonohy má na svém kontě zhruba 10 000 absolventů, vyučovaly na ní stovky učitelů a mistrů, a učením se řemeslu strávili její žáci víc než 30 000 000 hodin.

Mistři spolu se svými žáky připravili desítky zajímavých soutěží ze svých oborů, a provedli zájemce všemi moderními dílnami a výukovými prostorami, kde se vzdělávají jak budoucí řemeslníci, tak – v případě Regionálního centra stavebních řemesel Jihomoravského kraje – i příslušníci hasičských sborů, pracovníci odboru životního prostředí, žáci základních škol nebo studenti architektury a stavebních fakult.

V průběhu dne prošlo areálem téměř 700 lidí a úvodního ceremoniálu se zúčastnil i primátor statutárního města Brna pan Ing. Petr Vokřál, biskup brněnský, Jeho Excelence Vojtěch Cikrle, starosta městské části Brno – Bosonohy Miroslav Sojka i řada zástupců sociálních partnerů firem, jako je generální partner akce firma Innogy, nebo další sponzoři, kterými byli TONDACH, agriKomp Bohemia s.r.o., SKR stav, s.r.o., ALMEVA EAST EUROPE s.r.o., SCHIEDEL, s.r.o., XXXLutz, XLMX obchodní, s.r.o., GRAPAK, PORTA Design, s.r.o., nebo REMAX a samozřejmě mediální partner Rádio Petrov.

Celá akce byla samozřejmě oslavou výročí školy, ale především se snažila připomenout, že v dnešním světě nám tragicky schází mladá generace nejen stavebních řemeslníků, kteří by nastoupili na uvolněná místa a zajistili tak hladký chod fungování naší společnosti.

10.9.2018  Máme odučeno 30 000 000 hodin řemesel
novinka

V sobotu 8. září 2018 jsme oslavili 60 let od založení školy.

Program a více o akci zde
Fotografie z oslav

6.9.2018  DM: Seznamovák

Seznamovák

Tak tohle jsou naši prváci!

Sešli se v úterý 4. září v tělocvičně za účelem seznamování. Utvořili kruh, to aby na sebe všichni dobře viděli. Každý o sobě něco řekl, potom při dalších hrách prozrazovali další informace a učili se jména ostatních. Nakonec každý označil v mapě špendlíkem svoje bydliště, to aby se lépe mohli domlouvat kdo, kterým směrem jede v pátek domů. Nejdelší trasu na internát zdolala dívka z Ostravy, další z Bruntálu. Jeden chlapec je ze Šternberka.

Jako bonus se každý mohl seznámit se statistikou četnosti svého příjmení v České republice.       

Na památku všichni dostali placku na připnutí.

6.9.2018  Závěrečné zkoušky 2017/2018 - září 2018

Termín závěrečných zkoušek 2017/2018 - září 2018

Písemná zkouška

všechny obory: 7. 9. 2018 - zahájení v 7:45 hod.

Praktická zkouška

zahájení v 7:00 hod.

Obor umělecký truhlář: 4. 9. - 24. 9. 2018

Ostatní obory: 10. - 12. 9. 2018

Ústní zkouška

všechny obory: 20. 9. 2018 - zahájení v 7:30 hod.

 

Všichni žáci se na jednotlivé zkoušky dostaví 15 min. předem

3.9.2018  Přijímání žáků do stavu učňovského

Školní rok 2018/2019 byl na naší škole zahájen 3. září 2018 slavnostním přijímáním žáků 1. ročníků do stavu učňovského. Nově přijatí žáci převzali od svých vedoucích učitelů odborného výcviku šerpu a z rukou ředitele školy Ing. Josefa Hypra učňovský list.

Fotogalerie
Video

29.8.2018  Otevíráme přípravné kurzy k profesním kvalifikacím

Od září otevíráme přípravné kurzy k profesním kvalifikacím Kominík, Tesař, Truhlář, Zedník, Čalouník, Instalatér, Kamnář. Stále máte možnost přihlásit se. Přihlášku naleznete na: www.soubosonohy.cz/formular

28.8.2018  Akce v areálu a program na hlavním jevišti

Akce bude probíhat v areálu školy celý den, od 10.00 do 18.00 hodin s bohatým kulturním programem, soutěžemi, ukázkou řemesel, komentovanými prohlídkami výukových prostor, propagací učňovského školství.

 Pro zvětšení klikněte na příslušný obrázek

28.8.2018  Přijímání žáků do stavu učňovského

28.8.2018  Zahájení školního roku 2018/2019
27.8.2018  Opravné zkoušky

Opravné zkoušky a klasifikace v náhradním termínu se konají ve dnech 28. 8. - 30. 8. 2018.

27.8.2018  Hlavní mediální partner Radio Petrov

Hlavním mediálním partnerem akce je Radio Petrov, takže se 8. 9. můžete těšit i na moderátora Jirku Rejzka a tým hostesek, které se vyřádí s dětmi v kreativních dílničkách.

26.8.2018  Ředitel školy obdržel děkovný dopis z MŠ Šrámkova

Ředitel školy obdržel děkovný dopis z MŠ Šrámkova 14, Brno - Lesná ve věci realizace programů pro děti MŠ.

Děkovný dopis otevřete zde

25.8.2018  Ředitel SŠSŘ obdržel poděkování od prezidenta KZPS

Ředitel SŠSŘ obdržel poděkování od prezidenta Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR za publikaci České ručičky vydanou k 10. výročí vyhlášení.

Děkovný dopis otevřete zde 

24.8.2018  Program na jevišti 8.9.

PROGRAM NA JEVIŠTI 8.9.

Od 10:00 do 18:00 vás čekají dětská představení, koncerty i hudba k tanci.

10:00 – Slavnostní zahájení
10:15 – Vystoupení žáků ZŠ Bosonožské náměstí
11:00 – Divadlo Koráb, Perníková Chaloupka, pohádka pro děti do 100 let
12:00 – Dejna a Hroch, kapela k tanci i poslechu
13:30 – IMPROVJEC, improvizovaná show pro celou rodinu na téma stavební řemesla
14:30 – I.V.M. – kapela, která má zvuk jako víno
16:00 – Ilona Csáková
17:00 – Dejna a Hroch, kapela k tanci i poslechu

14.8.2018  8.9. na vás čeká řada soutěží a koncert skupiny I.V.M

8. září se v Bosonohách můžete se těšit na řadu zábavných soutěží nejen pro děti.

Vyzkoušejte si řemeslné dovednosti.

Třeba vás překvapí zručnost vašich dětí nebo naopak rodičů.

A pak si užijte třeba koncert kapely I.V.M

Více informací o akci zde

10.7.2018  Článek na portále TZB-info

Na portále TZB-info vyšel článek: České ručičky 2018 - řemeslo všude, kam se podíváš.

 

 

4.7.2018  Video z pasování na kominické a čalounické tovaryše

28.6.2018  Předávání výučních listů
novinka

Dne 28.6.2018 byly na naší škole slavnostně předávány výuční listy úspěšným absolventům učebních oborů.
Při této příležitosti byli vyhodnoceni i nejlepší žáci školy.

Fotografie z předávání

26.6.2018  Pasování na tovaryše
novinka

Slavnostní pasování absolventů Střední školy stavebních řemesel Brno-Bosonohy na tovaryše proběhlo 26. 6. 2018 v sále Konventu Milosrdných bratří v Brně. Pasování byli absolventi, kteří úspěšně ukončili obor čalouník a kominík.
Video            Tisková zpráva
Fotografie z pasování 
Článek v Mf Dnes

25.6.2018  Pasování instalatérů
novinka

V univerzitním kině Scala proběhlo dne 22. června 2018 slavnostní pasování absolventů oboru instalatér, kteří úspěšně ukončili studium v letošní školním roce.
Nejlepším pedagogickým pracovníkem byl vyhlášen učitel odborného výcviku Libor Poláček.

Fotogalerie z pasování

 

22.6.2018  GALAVEČER ČESKÝCH RUČIČEK 2018
novinka

Na brněnském výstavišti se ve středu 20. června 2018 uskutečnil galavečer desátého ročníku přehlídky České ručičky. Svojí účastí podpořil přehlídku ministr školství Robert Plaga.

Fotogalerie
Tisková zpráva
Článek na portále TZB-info

21.6.2018  DM: Sportovní den v MŠ Šrámkova

Sportovní den v Mateřské školce Šrámkova

Ve středu 20. 6. 2018 uspořádali členové klubu Asociace středoškolských klubů sportovní den pro 75 dětí z mateřské školky.

Akci připravili pod vedením paní vychovatelky Ševčíkové, která má již bohaté zkušenosti s těmito aktivitami.

Od devíti ráno jsme byli na místě a chystali stanoviště s různými atrakcemi. Skákalo se v pytlích, prolézalo tunelem, házely se šišky do kbelíku, nosily se pingpongové míčky na lžících, družstva soutěžila v přetahování lanem, malovaly se zvířátka na obličej, nosily se kloboučky s kostkami na udržení rovnováhy a správného držení těla, bonbónkem pak bylo nafukování balónků heliem.

Počasí nám přálo, děti ze školky si to užívaly, dopoledne uteklo a za rok si to zopakujeme.

Velký dík patří našim dobrovolníkům: Petr Karola, Petr Adámek, Filip Vašek, Vojtěch Lepka, Denis Kunc, Markéta Němcová, Marie Struhárová, Michal Filipín, Matěj Švec, Michal Hartman, Pavel Pálenský, Artur Duhanský, František Pelc, Alex Lazišťan, Patrik Milota, Tomáš Barinka.

Paní ředitelka Hana Brezovská a celý kolektiv učitelek děkují naší škole za skvělou akci a hlavně vychovatelkám Ševčíkové a Vachové za skvělý přístup k jejich svěřencům, organizaci akce, krásné sportovní nápady a pozitivní přístup k celému dění.

19.6.2018  Pozvánka na předávání výučních listů

Vážení přátelé odborného řemesla,

dovolujeme si Vás pozvat na slavnostní vyřazení našich absolventů dne 28. 6. 2018 v 9.00 hodin – viz příloha.
V případě Vašeho zájmu Vás žádáme o potvrzení Vaší účasti z důvodu možnosti prezentace Vaší firmy cca 1,5 minuty.

 Srdečně zve vedení školy

 

18.6.2018  DM: Zmrzlinový workshop

Zmrzlinový workshop

Závěrečné zasedání domovní rady se uskutečnilo netradičně.

K závěrečnému zasedání domovní rady byli pozváni hosté - žáci DM, kteří se pracovně zúčastňovali akcí domova mládeže, kterým jsme tímto způsobem vyjádřili poděkování za jejich pracovní nasazení.

Ze zmrzlinového workshopu byli členové domovní rady nadšeni. Již při jeho plánování se všem sbíhaly sliny na zmrzlinové poháry, které si nachystají podle vlastní fantazie. Sestavení potřebných ingrediencí na přípravu nebralo konce. Nakonec se členové domluvili na nanukových dortech s příchutí vanilky, čokolády, višně a citronu. Na dokončení pohárů bylo použito více druhů dobrot - oplatky, sušenky, lentilky, šlehačka, ozdobné deštníčky atd.

Naštěstí nešlo o soutěž, nebylo by možné vybrat ten nejhezčí zmrzlinový pohár, protože všechny zmrzlinové poháry se tvořily s fantazií.

Při následné konzumaci připravených zmrzlinových pohárů členové domovní rady zhodnotili uplynulý školní rok, který byl poněkud náročnější, a to z toho důvodu, že akcí, které jsme letos pořádali, bylo daleko více než kdykoliv dříve… 

13.6.2018  DM: Bylinkové odpoledne

Bylinkové odpoledne – úterý 12. 6. 2018

Dnes jsme se dočkali dlouho připravované akce. Již od rána se pod vedením koordinátorky Ivy Mlaskačové pekly laskominy – štrůdl plněný květy růží a šneci s plevelem, chystaly se jednohubky s domácím žervé, chladily se báječné sirupy a šťávy z bylinek a rostlin.

Nástěnné panely s informacemi o akci, Bylinkový receptář, levandule na pletení kytiček proti molům, výtvarný kroužek s malováním na kameny, stoly na jednohubky, pití a kávu, tiskly se vzkazníčky,
a pak to očekávání… Nebude pršet? Přijde někdo? Bude se to líbit?

Již před jednou se začala plnit terasa před jídelnou hosty z Bosonoh a ze školy. Paní Mlaskačová všechny přivítala a seznámila je s našim projektem, každý dostal ochutnávací kelímek a začalo proudění mezi džbánky se šťávami, sirupy, vodou s mátou a citróny, velký zájem byl o levandulový stolek, všichni obdivovali krásnou barvu levandule a chtěli si uplést levandulový klas do skříně.

Akce se velmi vydařila, chceme touto cestou poděkovat všem našim milým hostům za účast, spoustě z nich za hmotnou podporu – levandule, růže, mátu….

Velký dík patří členům našeho středoškolského klubu, kteří akci připravili, napekli, namazali, uvařili, pořizovali fotky a dělali společnost hostům.

Paní Kalinové děkujeme za zdokonalení našeho receptáře!

Zájemci o receptář si můžou napsat na e-mail: vychovatel@soubosonohy.cz

Našimi hosty byla například místostarostka Bosonoh Ing. Daniela Kalná, dále členové Senior klubu Bosonohy, které jsme provedli celým areálem včetně prohlídky Živé zahrady, Paletového nábytku
a nových moderních sekcích na našem Domově mládeže. Dalšími hosty byli ředitel školy Ing. Josef Hypr se svými zástupci a takřka celé vedení Střední školy stavebních řemesel.

Dobrovolníci: Petr Karola, Tomáš Bernatík, Lubomír Hájek, Martin Chramosta, Filip Vašek, Artur Duhanský, Patrik Milota a František Pelc.

Největší zásluha a poděkování a obrovský obdiv patří kolegyni, vychovatelce Ivě Mlaskačové, jedno krásné, příjemné odpoledne trvalo nekonečný měsíc vymýšlení, příprav, pochybností o počasí, na co se zapomene atd…. Což paní Mlaskačová zvládla s bravurou a celé odpoledne tak mělo hladký průběh a kladné ohlasy.

 

7.6.2018  Předávání maturitních vysvědčení
novinka

Dne 6. června 2018 proběhlo v aule Regionálního vzdělávacího centra slavnostní předávání maturitních vysvědčení úspěšným absolventům naší školy.
Všem přejeme hodně úspěchů v jejich další kariéře.

Fotografie z předávání

6.6.2018  Pozvánka na slavnostní pasování absolventů

Zveme Vás na slavnostní pasování absolventů na kominické a čalounické tovaryše, které se koná 26. 6. 2018 v 10 hodin v sále Konventu Milosrdných bratří v Brně, Vídeňská 7.

31.5.2018  DM: Gabiony II.

Gabiony – hrajeme si s kameny. 

Hned jak dorazila další várka oblázků, jsme se vrhli do pokračování projektu Gabiony – hrajeme si s kameny. 

V úterý 29. 5. 2018 jsme měli pracovní schůzku s dobrovolníky, kteří se chtěli zapojit do akce. Domluvili jsme si čas, úkoly a cíle.

Ve středu 30. 5. 2018 se 10 členů klubu sešlo přímo u gabionů a hned se začalo pracovat.

Napřed se vyskládaly oblázky, pak se umístila geotextilie, na ní kompost a pak substrát vhodný bylinky. A opět nám došel materiál a musíme si zajistit další substrát a více a více bylinek.

Na chystanou akci Odpoledne s bylinkami, která se bude konat v úterý 12. června, jsme dali dohromady malé gabiony, které v rámci projektu osadí děti s rodiči z Mateřské školy Brno – Bosonohy.

Účastníci projektu:

Veronika Bačovská, Lubomír Hájek, Filip Vašek, František Pelc, Patrik Milota, Stanislav Cibulka, Petr Karola a Vojtěch Lepka.

Po dobře odvedené práci byla svačinka, kterou pracantům připravila vedoucí projektu Iva Mlaskačová.

Více fotografií zde

 

30.5.2018  Přijímáme přihlášky do přípravných kurzů

Pro nový školní rok 2018/2019 přijímáme přihlášky do přípravných kurzů k profesním kvalifikacím oborů Kominík, Tesař, Truhlář, Zedník, Instalatér, Čalouník. Dále také otevíráme odborné kurzy Obsluha/Operátor obráběcích center v nábytkářské výrobě. Elektronickou přihlášku naleznete na našich webových stránkách http://www.soubosonohy.cz/formular

29.5.2018  2. kolo přijímacího řízení

Ředitel školy vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení všech oborů denního studia ve školním roce 2018/2019

počty příjímaných žáků k shlédnutí zde

29.5.2018  DM: Lanové centrum

Lanové centrum Proud

Ve středu 23. května 2018 jsme s žáky ubytovanými na DM Bosonohy absolvovali zábavný program plný adrenalinu v Lanovém centru Proud. Tříhodinový program nám z velké části zaplatila Asociace středoškolských klubů České republiky - za což ji velice děkujeme. Žáci toto dobrodružné odpoledne zhodnotili jako jednu z nejlepších akcí ASK ČŘ pořádaných klubem DM Bosonohy. Vyzkoušeli si nízké lanové překážky, naučili se navzájem se jistit a poté se přesunuli do výšek (8 -10m), kde překonávali individuální i týmové překážky. Na konec programu si pro nás skvělý instruktoři připravili BIG SWING. Obrovskou houpačku, do které skáčete z výšky přes 10m. Někteří žáci si odnesli pár šrámů a modřin, ale všichni program absolvovali s nadšením a odhodláním překonávat své limity a za to jim patří obrovský dík.

Fotogalerie zde 

24.5.2018  DM: Bylinkové odpoledne

22.5.2018  DM: Sbírka Ligy proti rakovině

Potřetí jsme se zapojili do akce „Kytičky“ - Sbírky Českého dne proti rakovině – středa 16. května 2018

Naši dobrovolníci z domova mládeže:

Stanislav Cibulka, Vojtěch Lepka a Vojtěch Smejkal, Alex Lazišťan, Tomáš Barinka, Artur Duhanský, Matěj Švec, Michal Hartman, Adam Sobek, Petr Karola, Martin Šprynar, Barbora Kubičíková, Bohuslava Plachá, Svatomír Urban a Veronika Bačovská.

V úterý 15.5 v podvečer byla provedena informativní schůzka, kam přišlo všech 15 dobrovolníků (členů našeho středoškolského klubu Asociace středoškolských klubů České republiky), v rámci schůzky byla projednána aktuálnost a důležitost akce a především bezpečnost žáků.  Z celkového počtu 15 dobrovolníků bylo hned 8 žáků z prvních ročníků, a tedy se této akce zúčastnili poprvé.

Ve středu 16.5 v osm ráno již všichni vyrazili do 22. ročníku charitativní akce. Prodej žlutého kvítku měsíčku lékařského se prodával dobře, kromě sedmi poškozených kytiček naši žáci prodali
vše – 743 kytiček! Je to také velká zásluha organizátorů, jak od organizace a propagace akce, tak vybavení dobrovolníků krásnými žlutými triky s logem akce (které zůstanou žákům na památku), plnými mocemi a spoustou propagačního materiálu.

Děkujeme zaměstnancům školy, kteří zakoupením kytiček přispěli.

Největší dík však patří našim dobrovolníkům, kteří vzorně reprezentovali naší školu.
Výsledek vybrané částky budeme vědět později, kdy taky naše škola obdrží děkovný certifikát od Ligy proti rakovině.

Žákům se akce taky líbila a příští rok se zapojíme zase.

 

22.5.2018  Rádio spot

19.5.2018  Termíny ústních MZ jaro 2018

Zahájení zkoušky v 7.30 hod. učebna č. 305, budova F. 

Studenti by se měli dostavit 15min. před zahájením ústní MZ (platí pro všechny maturitní obory)

Rozpis ústních MZ pro jednotlivé studijní obory:

Dřevařská a nábytkářská výroba

Provozní technika - denní studium

Provozní technika - dálkové studium

Stavební provoz - denní + dálkové studium

Uměleckořemeslné zpracování dřeva

18.5.2018  Výstava maturitních a ročníkových prací

Výstava maturitních a ročníkových prací žáků uměleckých oborů byla zahájena 18. května v prostorách Regionálního vzdělávacího centra Brno-Bosonohy. Výstavu je možné navštívit ve všední dny od 8:00 do 15:00 hod. až do 28. května.

Fotografie z výstavy

18.5.2018  Den s innogy v areálu školy

Dne 16. května proběhl na naší škole Den s innogy.
V rámci tohoto dne se žáci seznámili s nejnovějšími technologiemi v oboru plynárenství a také si mohli zasoutěžit. Součásti dne bylo i vystoupení hasičského záchranného sboru a procvičení poskytnutí první pomoci.

Fotogalerie

18.5.2018  Výsledky přijímacích zkoušek

2.kolo - Výsledky přijímacích zkoušek nástavbových oborů k sklédnutí zde

15.5.2018  Pozvánka na výstavu maturitních prací

Výstava maturitních a ročníkových prací žáků uměleckých oborů se koná v Regionálním vzdělávacím centru Brno-Bosonohy od 21. do 28. května 2018. Zahájení výstavy je 18. května 2018 v 13.00 hodin.

14.5.2018  Výsadba lípy v rámci projektu „100 lip – 100 oslav“

V rámci akce Jihomoravského kraje „100 lip – 100 oslav“ u příležitosti 100 výročí vzniku Československa byla dne 11. května v Bosonohách slavnostně vysazena jubilejní lípa pojmenovaná „Floriánka“. Osobností této výsadby byl římskokatolický brněnský biskup Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle, který je rodák z Bosonoh a hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Fotogalerie
Video

10.5.2018  Video z MČR v soutěžích odborných dovedností 2018

Ve dnech 25. – 27. 4. 2018 proběhlo Mistrovství České republiky s mezinárodní účasti v oboru vzdělávání klempíř, pokrývač, tesař a kominík.

Video ze soutěže
Tisková zpráva
Výsledkové listiny
Fotogalerie

10.5.2018  Pozvánka na den s innogy

Innogy a Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, příspěvková organizace, Vás srdečně zvou na Den s innogy. Akce se koná 16. 5. 2018 v areálu SŠSŘ. Vítáme všechny žáky, pedagogické pracovníky i širokou veřejnost!
Upozorňujeme všechny návštěvníky a organizátory, že z této akce bude pořizován filmový záznam a fotografie.

 

3.5.2018  DM: Lukostřelecký turnaj ASK ČR

Lukostřelecký turnaj klubu Asociace středoškolských klubů České republiky 

Dnes ve středu 2.5.2018 uspořádal náš klub otevřený turnaj pro občany Bosonoh a žáky ubytované na domově mládeže. Turnaje se zúčastnili 3 občané a 5 žáků. Ředitelem závodu byl Ing. Milan Široký, který nejprve provedl školení bezpečnosti a odbornou instruktáž, potom zahájil turnaj. Po zkušebních střelách začal závod. Střílelo se na dvě kola po 10 šípech a 4 nejlepší lukostřelci postoupili do finále.

Na čtvrtém místě se umístil Jaroslav Surý, 3. místo získal Jaroslav Bečka, druhé místo obsadila jediná žena turnaje paní Jitka Nováková a vítězem se stal Erik Novák. Všichni obdrželi diplomy a drobné odměny. Celou akci dokumentovala Milena Koktová, catering připravila vychovatelka Radmila Ševčíková, takže celou dobu turnaje bylo připraveno studené pití a horká káva s mlékem a malou sladkostí. Vychovatelka Iva Mlaskačová měla na starosti malou školku, z níž jedna účastnice celou akci prospala. Akce se velmi vydařila, počasí bylo báječné a vše dopadlo dobře díky pomoci našich žáků, kteří nachystali, vše potřebné pro turnaj. Velmi děkujeme za skvělou organizaci Ing. Milanu Širokému, hlavně za jeho volný čas věnovaný našim žákům.

Všichni dospělí z Bosonoh projevili zájem zúčastnit se dalších turnajů i jiných akcí pořádaných klubem ASK ČR.

Zapsala vedoucí klubu Dagmar Vachová

 

JumpPark

Dne 14.3.2018 navštívilo 16 žáků atraktivní a oblíbenou sportovní aktivitu - trampolíny v JumpParku. 

2.5.2018  Vzděláváme sami sebe

Podpora dalšího vzdělávání se stává naléhavým společenským tématem a dostává se do popředí veřejného zájmu. Vedle počátečního vzdělávání umožňuje udržovat a rozvíjet kvalifikované pracovníky pro konkurence schopnost.

Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, příspěvková organizace (dále škola) podporuje rozvoj dalšího vzdělávání na straně celoživotního učení (CŽU) formou široké nabídky vzdělávacích kurzů.

Do současného konceptu spadá kurz LEKTOR, jehož významným faktorem je zvýšení možnosti uplatnitelnosti na trhu práce. Škola v rámci tohoto projektu uplatňuje ambice celospolečensky ovlivňovat vzdělávání občanů (učitelů) – odborníků. V prostředí školy je realizovaná smysluplná profesní kvalifikace pod hlavičkou národní soustavy kvalifikací, která sehrává klíčovou roli v systému uznávání dalšího vzdělávání. Základní obrys kurzu Lektor zahrnuje základní systémové složky:  
e-learningová a prezenční forma, interaktivní obsah a dosažený výsledek vzdělávání – složení závěrečné zkoušky z profesní kvalifikace. Pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci školy, kteří využili této možnosti účastnit se kurzu Lektor, ke zvýšení svojí kvalifikovanosti, hodnotí kurz pozitivně jako přínosný pro jejich další rozvoj a uplatnění.

Účastníci kurzů v rámci CŽU musí často překonávat různé bariéry – finanční a časovou náročnost, nedostatek motivace, malou podporu zaměstnavatele i malou informovanost, nedůvěru. Střední školavytváří pro účastníky příznivé podmínky tak, aby mohli snáze případné bariéry překonávat.

30.4.2018  Úspěch v soutěži odborných dovedností
novinka

Žáci naší školy zvítězili v Mistrovství České republiky s mezinárodní účasti v oboru vzdělávání klempíř a pokrývač, v oboru kominík se umístili na 4. místě.
Soutěž proběhla ve dnech 25. – 27. 4. 2018 v areálu BVV Brno v době konání stavebního veletrhu.

Video                    Výsledkové listiny
Fotogalerie          Tisková zpráva

30.4.2018  Výsledkové listiny soutěží odborných dovedností

Ve dnech 25. – 27. 4. 2018 probíhala soutěž odborných dovedností oborů vzdělání klempíř, pokrývač, tesař a kominík.

Výsledkové listiny dle jednotlivých oborů:   Nominace na České ručičky:
Klempíř
Pokrývač
Tesař
Kominík
  Klempíř
Pokrývač
Tesař
Kominík
     
Fotogalerie ze soutěže    

 

 

26.4.2018  VÝZNAMNÉ OCENĚNÍ KRAJSKÉHO ÚŘADU JMK

VÝZNAMNÉ OCENĚNÍ KRAJSKÉHO ÚŘADU JIHOMORAVSKÉHO KRAJE PRO STŘEDNÍ ŠKOLU STAVEBNÍCH ŘEMESEL BRNO - BOSONOHY

Střední škola stavebních řemesel Brno – Bosonohy se i v letošním ročníku soutěže o Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost ve veřejném sektoru umístila mezi prvními třemi oceněnými.

V roce 2015 se SŠSŘ Brno – Bosonohy umístila na 2. místě. O rok později při vyhlášení výsledků za rok 2016 převzala v hotelu Voroněž ocenění za 3. místo.

Dne 24. dubna 2018 se na slavnostním večeru ve Vile Löw-Beer udělovaly ceny za třetí ročník této soutěže a při této příležitosti převzali ředitel SŠSŘ Brno – Bosonohy Ing. Josef Hypr společně s Mgr. Miloslavem Knapilem vítězné ocenění za společensky odpovědnou organizaci Jihomoravského kraje za rok 2017. Obdržením vítězného certifikátu má SŠSŘ Brno – Bosonohy jako laureát této ceny právo užívání označení „Odpovědná organizace Jihomoravského kraje“.

Ocenění předávali: náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Marek Šlapal, předseda představenstva Krajské hospodářské komory jižní Moravy ing. Michal Štefl a zástupce Rady kvality ČR.

Cena hejtmana Jihomoravského kraje za společenskou odpovědnost ideově vychází z Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost organizací (Corporate Social Responsibility – dále jen „CSR“) a je určena pro subjekty podnikatelského a veřejného sektoru v Jihomoravském kraji.

Podmínkou soutěže je prokazatelně dokladovat činnosti v oblasti sociální, environmentální, ekonomické a regionální odpovědnosti v dané kategorii.

Cílem a smyslem soutěže je veřejně ocenit úsilí organizací, které se společenskou odpovědností aktivně a nad rámec svých zákonných povinností zabývají, jsou aktivní a jsou při realizaci principů CSR v této oblasti vzorem ostatním.

Cena hejtmana Jihomoravského kraje za společenskou odpovědnost je udělována na základě pořadí stanoveného hodnotící komisí v souladu se zásadami a podmínkami, které schvaluje RJMK.

Na realizaci soutěže, do které se letos přihlásilo 18 organizací, se podílí Jihomoravský kraj, Krajská hospodářská komora jižní Moravy a Rada kvality ČR.

 

Zpráva o předávání na webu JMK

 

23.4.2018  Vítězství v soutěži na Slovensku
novinka

Zúčastnili jsme se 20. Majstrovstvá Slovenska strechárských remesel žiakov odborných škol s mezinárodní účastí, konané ve dnech  11. a 12. dubna 2018 v Bratislavě. V této soutěži získali naši žáci Radim Král a Viktor Hošek skvělé 1. místo.

 

      
   
 
 
17.4.2018  Návštěva památek UNESCO v Třebíči

 

Ve středu 11. dubna 2018 za krásného slunečného počasí vyrazili žáci 1. a 3. ročníku oboru uměleckořemeslné zpracování dřeva v rámci výuky předmětu dějiny výtvarného umění na vlastivědnou exkurzi do Třebíče.

Nejprve si prošli tamní židovskou čtvrť, kde si prohlédli např. synagogu, rituální lázeň mikve či židovský hřbitov. Procházka křivolakými uličkami nejlépe dochovaného židovského ghetta v Evropě byla doprovázena zajímavým výkladem o židovských zvycích.

Po krátké přestávce na odpočinek následovala prohlídka unikátní románsko-gotické baziliky sv. Prokopa včetně její pozoruhodné krypty, v níž se dochovala jedinečná, 800 let stará, výdřeva.

   
     
14.4.2018  Propozice soutěže odborných dovedností

Naše škola je hlavním organizátorem Mistrovství České republiky s mezinárodní účastí v soutěži odborných dovedností oborů vzdělání klempíř,
pokrývač, tesař a kominík.
Soutěž proběhne ve dnech 25. – 27. 4. 2018 v areálu BVV Brno v době konání stavebního veletrhu.

Propozice soutěže oboru:

  Klempíř
Pokrývač
Tesař   
Kominík
13.4.2018  Pochoďák

Dne 12. 4. 2018 se konalo pochodové cvičení za účasti žáků 1., 2. a 3. ročníků v celkovém počtu 70 žáků a 7 členů pedagogického sboru. Trasa vedla krásnou krajinou Bosonoh, pokračovala po katastru obce Popůvky, chráněná krajinná oblast Bosonožský hájek. Po krátké zastávce u Popůvského rybníka jsme pokračovali přes Troubsko do Bosonoh, kde bylo cvičení ukončeno.

   
   

 

 

12.4.2018  Středoškolské hry ve fotbale

LEGIE pro střední školy

Na pozvání Lanového centra Proud – Brno a Československé obce legionářské jsme se v úterý 10. 4. zúčastnili akce Legie, což je branný závod pro střední školy. Naši žáci sice nepostoupili do finálového kola, která se v červnu koná v Ostravě, ale akci si všichni moc užili. Vzhledem k tomu, že na akci byli jen žáci druhého ročníku, máme dobrý základ na příští rok.

Středoškolské hry ve fotbale

V pondělí 9. 4. se tým složený z žáku naší školy zúčastnil středoškolských her v kopané. Byli jsme nalosováni do skupiny s Obchodní akademií ELDO a SŠTE Olomoucká. Bohužel jsme ani jedno utkání nezvládli a nezískali ani bod. Všichni žáci se však snažili a velice jim děkujeme za reprezentaci školy.

12.4.2018  DM: Legie pro střední školy

LEGIE pro střední školy

Na pozvání Lanového centra Proud – Brno a Československé obce legionářské jsme se v úterý 10. 4. zúčastnili akce Legie, což je branný závod pro střední školy. Naši žáci sice nepostoupili do finálového kola, která se v červnu koná v Ostravě, ale akci si všichni moc užili. Vzhledem k tomu, že na akci byli jen žáci druhého ročníku, máme dobrý základ na příští rok.

10.4.2018  Moderní praktická výuka na ZŠ
9.4.2018  DM: Ukliďme Bosonohy

Dobrovolnická akce Ukliďme Bosonohy 

Ve čtvrtek 5. 4. 2018 se 47 žáků ubytovaných na domově mládeže zúčastnilo pod vedením týmu vychovatelů dobrovolnické akce Ukliďme Česko – Ukliďme Bosonohy.

Od 13.15 všichni zúčastnění vyslechli pokyny k akci od vedoucího vychovatele Bc. Romana Komínka, nafasovali pracovní rukavice a pytle, přibrali smetáky, kýble a hrábě a s jednotlivými vychovateli vyrazili na úklidové trasy.

trasa – úklid areálu školy – 8 pytlů odpadků

trasa – úklid mezi zastávkami MHD a kolem zdravotního střediska

trasa – úklid ulice Křivánky a přilehlé okolí

trasa – úklid Mlaty – Bosonožské náměstí – polní cesta k lesu

Počasí nám přálo, chuť do práce nám nechyběla, velmi nás překvapilo, jak rychle se pytle plnily odpadem, ale zvládli jsme to. Vhod nám přišlo po práci malé občerstvení od Městské části Brno – Bosonohy. Příští rok se rádi zapojíme zase! 

27.3.2018  Třídní schůzky

Časový rozpis:

16.00 – 17.00 hodin      Informace třídních učitelů v učebně

Od 17, 00 hodin            Individuální informace učitelů v kabinetech            

Umístění tříd (Z organizačních důvodů došlo ke změně umístění dvou tříd. Aktuální změny jsou v přehledu podtrženy.) 

F - vstupní budova s vrátnicí

E - budova naproti cca 20 m  

Třída                                       TU                                          Budova, učebna

K/T/Z/KOM1                           Ing. Pavel Krula                    E/12               klempíř, tesař, zedník, kominík - 1. ročník      

TR1                                         Ing. Hana Kresánková          F/303             truhlář - 1. ročník

TR/UTR/Č1                             Ing. Magda Březinová          F/102             truhlář, umělecký truhlář, čalouník - 1. ročník

I1                                            Ing. Ivana Bočková                F/305             instalatér - 1. ročník

MPZ/ZAM1                             Mgr. Hana Hájková              E/6                 mechanik plynových zařízení, strojní mechanik - 1. ročník

Z/KOM2                                  Ing. Rodana Dvořáčková     E/1                  zedník, kominík - 2. ročník

KPT2                                       Ing. Petr Nešpor                    F/203              klempíř, pokrývač, tesař - 2. ročník

TR2                                         Mgr. Arnošt Bár                     E/3                   truhlář - 2. ročník

TR/UTR2                                 Mgr. Jitka Bednářová            E/9                   truhlář, umělecký truhlář - 2. ročník

MPZ/ZAM2                             Ing. Alena Špičková               E/5                   mechanik plynových zařízení, strojní mechanik - 2. ročník

Z/KOM3                                  Mgr. Martin Hanák                E/10                 zedník, kominík - 3. ročník

KPT3                                       Ing. Jan Pořízek                       E/2                   klempíř, pokrývač, tesař - 3. ročník

TR/UTR/Č3                             Mgr. Jana Chaloupková         E/8                   truhlář, umělecký truhlář, čalouník - 3. ročník

I3                                            Ing. Jana Božeková                  F/104               instalatér - 3. ročník

MPZ/ZAM3                             PhDr. Jana Huňáčková           E/4                  mechanik plynových zařízení, strojní mechanik - 3. ročník

ZKSA                                       Ing. Jerzy Stebel                       F/205              zkrácené studium zedník, tesař klempíř, pokrývač

ZKSB                                       PaedDr. Vilém Suchomel        F/205             zkrácené studium mechanik plynových zařízení, instalatér, kominík

ZKSC                                       Ing. Zdeňka Brücknerová        F/205             zkrácené tudium truhlář, čalouník 

UŘZD1                                    Mgr. Josef Žaža                          E/1a               uměleckořemeslné zpracování dřeva - 1. ročník

UŘZD2                                    Ing. Irena Svobodová                F/202             uměleckořemeslné zpracování dřeva - 2. ročník

UŘZD3                                    Ing. Jana Božeková                    F/104             uměleckořemeslné zpracování dřeva - 3. ročník

UŘZD4                                    Mgr. Alena Zapletalová             F/304             uměleckořemeslné zpracování dřeva - 4. ročník

SP/PT/N1                                Ing. Lenka Bittmannová            E/7                 stavební provoz, provozní technika, nábytkářská a dřevařská výroba - 1. ročník

SP/PT/N2                                Ing. Miloslav Sedláček               E/11               stavební provoz, provozní technika, nábytkářská a dřevařská výroba - 2. ročník

26.3.2018  Konference MKS

Dne 21. a 22. 3. 2018 se uskutečnila v hotelu Orea Resort Santon konference Moravského kominického společenstva (dále MKS). Hlavními tématy konference byly především kontroly komínů, jejich revize nebo také návrhy a začleňování spalinových cest ve stavbách. Součástí konference byl i workshop, který proběhl v Regionálním vzdělávacím centru stavebních řemesel Jihomoravského kraje, kde si členové MKS ověřili v praxi výpočet na kotli ATMOS, použití a zapojením plynových spotřebičů.

Velké poděkování patří kpt. Mgr. Petru Komínkovi z Hasičského záchranného sboru České republiky, který na konferenci přednášel o příčinách požárů a formě hlášení závad. MKS si také velice váží přijetí pozvání od Ing. Terezy Rozsypalové a Bc. Kateřiny Faflíkové z odboru regionálního rozvoje – oddělení evropských dotací, které jako referentky fondů Evropské unie hovořily o kotlíkových dotacích.

16.3.2018  DM: Nagano tapes

Nagano tapes

Zavřeli nám tělocvičnu? No a co! Kvůli rekonstrukci tělocvičny jsme nemohli tento týden sportovat a proto jsem si program nahradili v nově vybavené klubovně na sekci 2.A. V televizi jsme si pustili sportovní dokument Nagano tapes. Jedná se o zfilmování příběhu našich hokejistů na olympijských hrách v Naganu 1998. Cesta za zlatou medailí. Vzhledem k tomu, že naši žáci jsou generace, která o tento vzácný okamžik v našich dějinách přišla, pokusili jsme si jim ukázat vítěznou atmosféru aspoň prostřednictvím televizní obrazovky.

15.3.2018  Úspěch v soutěži instalatérů
novinka

V krajském kole soutěže instalatérů se náš žák Dominik Janíček umístil na 3. místě v kategorii jednotlivců a Branislav Pecha získal 6. místo. V hodnocení družstev skončili naši žáci na 2. místě. Soutěž se konala 15.3.2018 na naší škole v Regionálním vzdělávacím centru stavebních řemesel.
Fotogalerie

7.3.2018  Výroba dětského variabilního odrážedla
novinka


V rámci výuky odborného výcviku vyrábíme stavebnici variabilního odrážedla určeného pro děti předškolního věku. Stavebnice svojí konstrukcí umožňuje montáž 4 variant odrážedel a tím rozvíjí představivost a manuální zručnost dětí. Jednotlivé díly odrážedla jsou vyráběny na CNC dřevoobráběcím stroji a na výrobě se podílejí žáci učebních oborů truhlář, čalouník a strojní mechanik - zámečník.

 
 
5.3.2018  Článek v Dřevařském magazínu - kurz profesních kvalifikací

V Dřevařském magazínu č. 3/2018 vyšel článek o zahájení přípravného kurzu profesních kvalifikací oboru čalouník.

 

28.2.2018  DM: Kvízové odpoledne v knihovně

Kvízové odpoledne v knihovně

Mrazivé počasí přímo vybízelo k tomu, abychom strávili příjemné odpoledne v teple naší knihovny.

Pekelně jsme se soustředili, soutěžili a taky se poučili nad vědomostními kvízy, skládali jsme MRAVENCE, hráli Kostky.

Celkem se zúčastnilo 8 žáků: Petr Nevěčný, Milena Koktová, Vojtěch Lepka, Dominik Kosev, Lubomír Hájek, Roman Juhoš, Filip Novák, Martin Chramosta.

Paní vychovatelka Ševčíková uvařila kávu a čaj, každý dostal nějaké sladkosti.

Hlavní výhru, pizzu dle vlastního výběru povečeřel Lubomír Hájek. 

27.2.2018  Návštěva Divadla Polárka

Dne 23. 2. 2018 navštívili žáci prvního a druhého ročníku oboru uměleckořemeslné zpracování dřeva Divadlo Polárka, kde zhlédli představení Prezidenti. Zapojili se i do jeho interaktivní části – fiktivní volby prezidenta ze čtyř kandidátů, kteří se divákům v úvodní části hry představili. Ve druhé části představení byly formou dramatických medailonů představeny osobnosti čtyř bývalých československých prezidentů (T. G. Masaryk, E. Beneš, K. Gottwald a G. Husák) a jejich role v klíčových událostech našich dějin 20. století.

A koho studenti zvolili? Vítězem divácké volby se stal T. G. Masaryk, na druhém místě skončil G. Husák, následovaný E. Benešem a K. Gottwaldem.

Reakce na představení z řad studentů byly převážně pozitivní. I proto se do Polárky rádi vrátíme.

22.2.2018  DM: Návštěva olympijského parku

Olympijský park

I přes velkou zimu, která nás celé odpoledne provázela, jsme se 22. února vydali navštívit brněnský Olympijský festival. Žáci si vyzkoušeli spoustu tradičních zimních aktivit, jako je bruslení nebo běžecké lyžování. Přišlo však i na ty méně tradiční – dvoj bob, sáně, biatlon, snowboard. Bohužel curling, na který se chlapci moc těšili, byl neustále obsazen – evidentně je to zajímavý sport ne jen pro nás. Žáci si dopoledne moc užili, a proto bychom chtěli poděkovat firmě STRABAG, která nám zprostředkovala vstup do Olympijského parku zdarma.

22.2.2018  DM: Kulečníkový turnaj

Kulčníkový turnaj 20. 2. 2018

Sportovní vychovatel Bc. Vít Bielka ve spolupráci s vychovatelkou Ševčíkovou uspořádali pro žáky domova mládeže kulečníkový turnaj. Zúčastnilo se celkem 15 žáků, z toho jedna dívka. Pro účastníky bylo nachystáno pohoštění a první čtyři nejlepší ceny.

Nejlepší 4 hráči:

Luboš Hájek

Petr Nevěčný

Matěj Just

Roman Juhoš

Akce se konala jako klubové odpoledne Asociace středoškolských klubů České republiky. Turnaj se všem moc líbil a všichni si přejí brzké zopakování.

21.2.2018  Regionální kolo soutěže oboru truhlář

Dne 13. února 2018 se žáci druhého ročníku učebního oboru truhlář  - Filip Jeřábek a Ivan Pychkar zúčastnili regionálního kola soutěže truhlářů, které se uskutečnilo na Střední škole nábytkářské a obchodní v Bystřici pod Hostýnem. Soutěž se konala ve velice pěkných prostorách školních dílen. Záštitu nad regionálním kolem převzal Ing. Jaroslav Drozd, předseda Národního centra nábytkového designu a Ing, Lucia Haraslínová, Ph.D, předsedkyně Klastru českých nábytkářů.

Žáci měli za úkol výrobu dětské stoličky. Zadání nebylo vůbec jednoduché a bylo časově náročné. Tomu odpovídaly i výsledky – z 24 účastníků se podařilo dokončit výrobek pouze 11 soutěžícím. Bohužel i naši žáci výrobek nestihli v daném čase dokončit. Přesto bychom chtěli ocenit jejich kvalitní průběžnou práci.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat organizátorům soutěže za vytvoření velice dobrých podmínek pro soutěžící a umožnění zajímavé exkurze pro pedagogy ve firmě TON a.s.

Celostátní kolo soutěže se bude konat v dubnu na brněnském výstavišti v rámci veletrhu Mobitex.

19.2.2018  Termín podání přihlášek - do 1.3.2018
novinka

Zde si můžete stáhnout přihlášky ke vzdělávání - studiu ve střední škole platné ve školním roce 2017/2018. Přihlášky jsou editovatelné. Je tedy možné si je stáhnout, vyplnit v počítači a vytisknout. 

                >> Přihlášky zde << 

 

Přihláška ke vzdělávání - studiu na střední škole - denní studium - platí tříleté a jednoleté zkrácené denní studium oborů vzdělávání s výučním listem 

Přihláška ke vzdělávání - studiu do oborů vzdělávání s talentovou zkouškou - patí pro obory Umělecký truhlář a řezbář a Uměleckořemeslné zpracování dřeva

Přihláška ke vzdělávání - studiu - nástavbové studium ve střední škole - platí pro denní a dálkové nástavbové studium

Přihláška ke vzdělávání - studiu - ostatní formy studia - platí pro večerní, dálkové, distanční a kombinované studium

Upozorňujeme, že se jedná o nové formuláře, které nejsou totožné s formuláři používanými ve školním roce 2016/2017.

5.2.2018  Výsledky přijímacího řízení

Výsledky přijímacího řízení uchazeů o studium oboru vzdělání 82-51-L/02 Uměleckořemeslné zpracování dřeva

Výsledky přijímacího řízení uchazeů o studium oboru vzdělání 82-51-H/02 Umělecký truhlář a řezbář

1.2.2018  Co byste měli vědět o přijímacím řízení
31.1.2018  Otevíráme čalounický kurz
16. 2. 2018 otevíráme přípravný kurz k profesní kvalifikaci čalouník.

Více informací na tel. čísle 727 852 008

24.1.2018  Blíží se poslední dny otevřených dveří
novinka

Kontaktní osoba pro zájemce o studium:

Komínková Hana

+420 607 063 806

kominkova@soubosonohy.cz

24.1.2018  Infotherma Ostrava 2018

Spolupráce MKS a SŠSŘ Brno – Bosonohy funguje a stále pokračuje. I v letošním roce 2018 se společně účastníme výstavy Infotherma v Ostravě, na výstavišti Černá louka. Společný stánek hrdě reprezentuje MKS a SŠSŘ Brno – Bosonohy, kdy členové MKS a tři absolventi školy zdatně odpovídají na dotazy návštěvníků.

Letošní stánek se nese v duchu „Jak nemá vypadat spalinová cesta“. Vzorek vyhořelého komínu budí značnou pozornost a klade mnoho otázek.

24.1.2018  Kotlíkové dotace

Vzhledem k často se opakujícím dotazům ohledně programu Nová zelená úsporám a Kotlíkovým dotacím, navštívili dne 23. 1. 2018 technici Regionálního vzdělávacího centra stavebních řemesel JmK Krajský úřad za účelem získání nejaktuálnějších informací o Dotačním programu na výměnu kotlů v Jihomoravském kraji II, jinak známý jako Kotlíkové dotace.

Z důvodu potřeby zkvalitnění životního prostředí nabízí Státní fond životního prostředí za pomoci jednotlivých krajů obyvatelům České republiky možnost řešit tuto problematiku pomocí dotačního programu. Hlavním cílem projektu je snížení množství emisí z domácích topenišť skrze výměny kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinných domech.
Tohoto cíle chtějí kraje dosáhnout poskytnutím finanční podpory fyzickým osobám prostřednictvím výzev k předkládání žádostí o finanční podporu – v současné době běží druhá výzva k podání žádosti o dotaci.

Díky vstřícnosti pracovnic poradenského centra Odboru regionálního rozvoje se naši technici v přátelském prostřední dozvěděli o všech aktualitách a byly jim předány přesné informace. Například o tom, co je nově předmětem podpory nebo kdy je nejvhodnější podat žádost o dotaci, že je třeba k žádosti přiložit fotografie vašeho starého kotle a jeho viditelné zapojení na otopnou soustavu. Dále byly ujasněny výše podpory jednotlivých zdrojů tepla a jiné rozdíly oproti první výzvě.

Na základě těchto informací jsou technici Regionálního vzdělávacího centra stavebních řemesel Jihomoravského kraje schopni poskytnout aktuální informace týkající se Kotlíkových dotací. Nejpodrobnější informace však lze získat na informačním středisku Odboru regionálního rozvoje, který naleznete na Krajském úřadě Jihomoravského kraje.

23.1.2018  Nábytkářská a dřevařská výroba (nástavba)

16.1.2018  Článek o našem absolventovi v Hospodářských novinách
11.1.2018  Výstava k výroční 100 let Československa
novinka

V rámci 100. výročí vzniku Československa připravili žáci z Domova mládeže výstavu s pohledem do historie

Do 31.1.2018 bude výstava otevřená pro veřejnost:

Pondělí – Čtvrtek od 13.00 do 16.00 hodin v jídelně

Více informací zde

  

 

10.1.2018  Přípravné kurzy pro rok 2018
novinka

Celoživotní učení otevírá přípravné kurzy: Kominík, Tesař, Truhlář, Zedník, Instalatér, Čalouník 

Nově otevíráme odborné kurzy:

Obsluha obráběcích center v nábytkářské výrobě

Operátor obráběcích center v nábytkářské výrobě

Více informací zde.

 

 

Od ledna 2018 otevíráme přípravné kurzy k profesním kvalifikacím v oborech vzdělání:

  Kominík

   Tesař

  Truhlář

   Zedník

 Instalatér

  Čalouník

Nově otevíráme odborné kurzy:

Obsluha obráběcích center v nábytkářské výrobě

Operátor obráběcích center v nábytkářské výrobě

Přihlášky zasílejte e-mailem, elektronickou přihlášku naleznete zde: https://www.soubosonohy.cz/formular

Bližší informace: 

Ing. Jiří Košťál

vedoucí regionálního vzdělávání

tel. 547 120 638,  mobil 603 464 665

E-mail: kostal@soubosonohy.cz

 
23.12.2017  Pozvánka k talentové zkoušce

Pozvánky k vykonání talentové zkoušky obdrželi přihlášení uchazeči o studium oborů vzdělání Uměleckořemeslné zpracování dřeva a Umělecký truhlář a řezbář v písemné podobě poštou. Přečíst si je můžete i zde:

Obor Uměleckořemeslné zpracování dřeva

Obor Umělecký truhlář a řezbář

23.12.2017  PF 2018

21.12.2017  Poděkování z Bratčic za účast na Vánočním Jarmarku

Jarmark Bratčice

Z obce Bratčice přišlo poděkování za účast na Vánočním Jarmarku.
Akce se konala 2. 12. 2017 a za naši školu se jí zúčastnili učitelé odborného výcviku Karel Malý a Dana Varvařovká a žáci Michaela Chvátalová a Alex Lazišťan.

Poděkování naleznete zde.

19.12.2017  DM: Slavnostní otevření klubovny 2. A

Projekt ČARUJEME S PALETAMI

Podpořeno z programu Mládež kraji – Jihomoravský kraj, který realizuje Jihomoravská rada dětí a mládeže za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. 

Ve čtvrtek 14.12.2017 v 13.30 se slavnostně otvírala klubovna 2.A. Po dlouhém úsilí od výměny světel, malování, výrobě nábytku z palet, pokládání čalounění, výrobě hedvábných polštářků a zdobení stěn sítěmi s výrobky výtvarného kroužku, se mohli hosté a účastníci projektu pokochat pohledem na krásnou místnost.

Všem účastníkům projektu patří obrovský dík za jejich nasazení, odbornou šikovnost a vytrvalost, díky které projekt dotáhli do konce.

Realizátoři:

Veronika Bačovská, Michal Filipín, Petr Nevěčný, Milena Koktová, Robin Slaný, Bruno Houser, Stanislav Cibulka, Petr Surovec, Vasyl Hasynets

Zejména patří poděkování paní vychovatelce Ivě Mlaskačové – koordinátorce projektu, která byla hnacím motorem a podporovala žáky, když jim občas docházely síly.

Děkujeme za účast všem milým hostům: Ing. Ivo Brzobohatému z Jihomoravské rady dětí a mládeže, Mgr. Miloslavu Knapilovi, Bc. Romanu Komínkovi, paní Haně Sobkové, Haně Komínkové, Janě Novákové, Ing. Ivaně Fischerové, Petře Kalinové, hostům ze Slovenska, kteří v té době pobývali na našem domově mládeže, technickému úseku – Ing. Jarmile Panáčkové, Stanislavu Veselému, Antonínu Krejčovi, kteří instalovali nového osvětlení. Slavnostní otevření se velmi vydařilo.

Více fotografií zde

Článek z průběhu projektu zde

Jihomoravský kraj Vzdělávání všem Evropský sociální fond